in

IOTA’nın Chrysalis 2.0’ı için tüm bilmeniz gerekenler

IOTA’nın Chrysalis 2.0'ı için tüm bilmeniz gerekenler
IOTA’nın Chrysalis 2.0'ı için tüm bilmeniz gerekenler

Kripto Para Haber – IOTA, IOTA 1.5 için son aşama olarak da bilinen Chrysalis aşama 2’nin piyasaya sürülmesiyle büyük bir kilometre taşına hazır. IOTA ile Coordicide olayı arasındaki köprü ağı, onu tam merkezsizliğe götürecek olan Chrysalis, 28 Nisan 2021’de kullanıma sunulacak.

Testler yapılıyor

Bu tarihten sonra, IOTA’nın mevcut ana ağı “eski ana ağ” olacaktır. Bir IOTA Vakfı resmi gönderisine göre, mevcut ana ağın yerini alacak altyapı zaten hazır. Organizasyon şunları söyledi:


Hemen yanı başımızda olan Chrysalis ile ekip, hem 21 Nisan hem de 28 Nisan’da her şeyi olabildiğince sorunsuz hale getirmek için son kısımları ve parçaları kontrol ediyor. Tüm geçiş senaryolarını test etmek için birden fazla altyapı örneği üzerinde testler yapılıyor.

Vakıf, Chrysalis 2. aşamayı “IOTA protokolü için yeni bir başlangıç” olarak sınıflandırarak, iç ve dış test uzmanlarının yardımıyla Chrysalis üzerinde göçü test ettiklerini söyledi. Ağustos 2020’den bu yana, kuruluş ve IOTA geliştiricileri 2. aşama için yeni bileşenleri geliştiriyor.

Bu bağlamda, geliştirici ekibi Pollen testnet için çeşitli sürümler yayınladı. Bu bileşen, IOTA güvenliğini artırmaya yardımcı olacak bir itibar sistemi olan mana’yı tanıtacak.

Yazılım node’u Bee, bir alfa aşamasında piyasaya sürüldü. Geliştiriciler buna erişebilir ve tam Chrysalis geçiş desteğine sahip güncellenmiş bir gösterge panosu ile bir Bee node’u çalıştırabilir.

Chrysalis 2.0’ın en önemli iki bileşeni olan Akıllı Sözleşmeler ve Stronghold da ilk sürümlerde yayınlandı. İlk bileşen için geliştiriciler, Polled’deki bazı değişiklikleri “yansıtmak için entegrasyonu yeniden düzenlemektedir”.

Stronghold için, geliştiriciler bileşeni dış denetim altına aldı ve IOTA Vakfı tarafından ortaya konduğu gibi, “ölçümler için mikrosaniyeler kullanılıyor”.

IOTA’nın token geçişi kullanıcılar için önemli bir adım

21 Nisan 2021 Çarşamba günü, IOTA sahipleri, borsalara tokenlarını taşımaya başlayabilir. Süreç, Coordicide konuşlandırılıncaya kadar açık kalacak.

Chrysalis kullanarak geçişe başlamak için sahiplerin cüzdanlarına giriş cümlelerini girmeleri gerekecek. Daha sonra, Chrysalis ağında bir EdDSA adresiyle yeni bir anımsatıcı alacaklar. Bu adres, kullanıcının tokenına sahip olacak.

IOTA (MIOTA), piyasanın genel duyarlılığını takiben günlük grafikte %12,3 kayıpla 2,16 $ seviyesinde işlem görüyor.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin, dijital yuan çalışmalarını genişletiyor

Çin, dijital yuan çalışmalarını genişletiyor

20 Nisan Dogecoin için neden önemli bir gün?

20 Nisan Dogecoin için neden önemli bir gün?