in ,

IOTA teknolojisi Tangle, akıllı enerji projesi SUSEE için güç sağlayacak!

IOTA teknolojisi Tangle, akıllı enerji projesi olan SUSEE için güç sağlayacak
IOTA teknolojisi Tangle, akıllı enerji projesi olan SUSEE için güç sağlayacak

Kripto Para Haber – IOTA veri yapı taşı olan Tangle, SUSEE projesi için güç sağlayacak. SUSEE projesi birçok olumlu sonuçla birlikte enerji endüstrisinin dönüşmesine de imkan tanıyacak.Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı (BMWI), SUSEE Projesi için kilit teknoloji olarak IOTA’nın Tangle’ını seçtiğini duyurdu.

IOTA için önemli bir sıçrama olacak!

Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı (BMWI), SUSEE Projesi için kilit teknoloji olarak IOTA’nın Tangle’ını seçtiğini duyurdu. IOTA’nın SUSEE projesine güç sağması, IOTA için oldukça önemli bir gelişme oldu. Sonuç olarak IOTA, 7. Enerji Araştırma Programı “Enerji geçişi için yenilikler” kapsamında nükleer olmayan araştırma fonuna öncülük edecek.


Tüm bunlara ek olarak, IOTA’nın Tangle veri ağı verimli enerji kaynağı dağıtımı sağlayan binlerce sensöre bağlanacak.Ayrıca, IOTA’nın Tangle veri ağı, kaynak verimli enerji dağıtımı sağlayan binlerce sensöre bağlanacak. SUSEE projesinin temelinde, akıllı ölçüm çözümleri için kavramsal bir tasarım kullanması olacak.

Proje ayrıca “sensör ağlarında güvenilir veri iletimi ve işleme için ölçeklenebilir bir çözüm” sunacağını bildirdi. SUSEE projesi sadece enerji sektörüne yenilik getirmenin yanı sıra diğer sektörleri de olumlu yönde etkilemeyi hedefliyor.

IOTA Vakfı Ortaklık Direktörü Holger Köther proje ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“IOTA’nın temel yapısı, uçtan şifrelenmiş, güvenli bir şekilde veri yönetimi sağlaması. Saldırılara karşı dağıtılmış esnek bir BT altyapısının gelecek uygulamalar için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. IOTA’nın güvenlik katmanı olarak nasıl kullanıldığını göstermek ve ileri görüşlü kuruluşlardan oluşan ekibin parçası olmak için sabırsızlanıyorum.

SUSEE  projesi ne anlama geliyor? SUSEE projesi birden fazla paydaşı içeriyor. SUSEE projesi temelde, akıllı ölçüm uygulamalarıyla ilgileniyor. SUSEE projesi, IOTA Vakfı’nın diğer dağıtım ağı operatörleri, araştırma enstitüleri ile bir işbirliği içerisinde olacak.

SUSEE projesiyle ilgili resmi duyuruda şunlar söylendi:

Bu proje, IOTA dağıtılmış defter protokolü ve kablosuz ağ protokolü LoRaWAN ile kendi kendini yapılandıran WiBACK ana taşıyıcı ağı temelinde gerçekleştirecek. Proje, Alman Federal Bilgi Güvenliği Dairesi (BSI) standartlarına uygun bir şekilde ilerleyecek. 

IOTA hangi projelerle adını duyurdu!

IOTA’nın endüstri sektörü için önemli birçok projede yer aldı. Haziran ayında, GAIA-X ortaklığıyla işbirliği yaparak Avrupa’da yeni nesil bulut altyapısının oluşturulmasına yardımcı oldu.

GAIA-X ortaklığı tüm bunlara ek olarak, Almanya’da faaliyet göstermek için lisans da aldı. Ayrıca, dünyadaki en zorlu düzenleyici gerekliliklerden birine sahip oldu.

Geçen ay Vakıf, Doğu Afrika’ya kağıtsız ticaret getirmek için Kenyalı bir firmayla da ortaklık kurduğunu duyurdu. IOTA geçen ay duyurduğu bu ortaklıkla birlikte, IOTA’nın defter veri yapısı Tangle’a dayanan verimli bir dijital ödeme sistemi oluşturacak.

İlginç bir şekilde, IOTA hızla gelişen NFT pazarına da giriş yapıyor. IOTA Vakfı, yeni piyasa katılımcıları için giriş engelini azaltırken NFT pazarını yakın zaman içerisinde duyurdu.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chainlink balinaları neden kripto parayı tutmaya istekli değil?

Chainlink satın almanın zamanı geldi mi? LINK fiyat analizi

Celsius CEO'sundan açıklama: Bitcoin yeni ATH'ye ulaşacak

Celsius CEO’sundan açıklama: “Bitcoin yeni ATH’ye ulaşacak”