in ,

İngiltere Bankası negatif faize geçmeyi tartışıyor: Bitcoin için anlamı ne?

İngiltere Bankası negatif faize geçmeyi tartışıyor: Bitcoin için anlamı ne?
İngiltere Bankası negatif faize geçmeyi tartışıyor: Bitcoin için anlamı ne?

Birleşik Krallık Merkez Bankası, Brexit ve koronavirüse karşı korunma yöntemleri ararken, Bitcoin için oldukça pozitif gelişmeler gelmeye devam ediyor. İngiltere Bankası negatif faize geçmeye hazırlanıyor. Özellikle Tone Vays bu kargaşanın BTC için olumlu olduğu görüşünde.


Bloomberg’in bugün düzenlenen bir toplantının tutanaklarını aktardığı gibi, İngiltere Merkez Bankası (BoE), negatif faiz oranlarını tartışıyor.

Bitcoin için iyi haber olabilir

Toplantının sonuçlarına göre, BoE, bankacılık düzenleyicileriyle negatif oranlar üzerinden görüşmelere girecek. Bu da etkili bir şekilde kredi veren kurumlar anlamına geliyor ve bu nedenle tasarruf sahiplerinin nakit depolamak için ödeme yapması gerekecek.

Bunun nedeni, koronavirüs karantinalarının ekonomi üzerindeki etkisinin yanı sıra Brexit beklentileri. Bir analist, haberlerin ışığında “Banka artan belirsizlik nedeniyle tüm seçenekleri masada bırakıyor.” dedi.

Politika yapıcıların faiz oranlarını şu an için %0,1’de tutmak için oy kullandıkları biliniyor. Pound ise bu haberlerin ardından başlıca para birimleri karşısında değer kaybetti.

İngiltere Merkez Bankası rezervi
İngiltere Merkez Bankası rezervi (GBP)

Bitcoin taraftarları ise bu haber karşısında oldukça mutlu. Zira yatırımcılar tasarruflarını saklamak için para vermektense kripto para birimlerine eğilimli hale gelebilir. Konuyla ilgili konuşan Tyler Winklevoss,  “Vay be, İngiltere Bankası negatif faiz oranlarını tartışıyor. Bunu benimserlerse sana borç para ödeyecekler.” dedi. Deneyimli trader Tone Vays ise şu sözleri kullandı:

Bitcoin için daha iyi bir reklam satın alamazsınız ama onların parasını alıp Bitcoin alabilirsiniz. Hiçbir Bankanın size borçlanmanız için ödeme yapacağını sanmıyorum ancak paranızı bankada saklamanız ve biriktirmeniz için sizden ücret alacaklar. Bitcoin sahipleri daha ne isteyebilir ki?

Fed doları zayıflatıyor

Bu hafta, ABD Federal Rezerv, ABD dolarını zayıflatacak ve altın ve Bitcoin gibi güvenli limanlara muhtemelen daha fazla destek sağlayacak bir süreç olan enflasyon hedeflerini aşma planları hakkında da açıklamalar yaptı.

BoE, negatif faiz oranlarının geçtiğimiz ay gibi kısa bir süre önce İngiltere ekonomisine “zarar vereceğini” söylemişti. Avrupa Merkez Bankası veya ECB, 2016’dan bu yana negatif faiz uyguladı ancak böyle bir hareket İngiltere için tarihsel bir ilk olacak.

Bu arada Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı. Buradan okuyabilirsiniz.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 Eylül kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi: BTC için beklenen seviyeler

17 Eylül kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi: BTC için beklenen seviyeler

17 Eylül Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

17 Eylül Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar