in ,

IMF, Filipinleri kripto paralar için kritik bir pazar olarak görüyor

IMF'ten dikkat çeken dijital para açıklaması geldi!
IMF'ten dikkat çeken dijital para açıklaması geldi!

Uluslararası Para Fonu (IMF), Filipinler’in bu gelişmekte olan finansal varlığa daha fazla oyuncu çektiğini gördüğü için Filipinler’i kripto varlıkları için işlem verilerinin toplanmasını iyileştirmeye çağırdı.

IMF, Temmuz 2019’da tamamlanan Filipinler’e yönelik para ve finansal veri misyonuna ilişkin teknik yardım raporunda “Filipinler kripto varlıkları için önemli bir pazar haline gelebilir” dedi.


IMF, Bangko Sentral ng Pilipinas’ın (BSP) hâlihazırda üç sanal para borsasının (VCE) operasyonlarına izin verdiğini ve toplam lisanslı VCE sayısını 10’a çıkardığını belirtti.

BSP’nin web sitesinde güncellenen bir liste, Ekim 2019 sonu itibariyle toplam 13 VCE’yi zaten onayladığını gösterdi.

IMF’nin 30 Aralık 2019 tarihli açıklamasında, “Misyon, BSP’yi, makroekonomik analiz için, özellikle kripto varlık kullanan uluslararası finansal akışlar için bu borsalar hakkında veri toplama olasılığını ortaya çıkarmaya teşvik ediyor” dedi.

IMF raporunda şunlardan bahsediliyor:

Misyon, işlemlerin yapıldığı fonların menşe ülkesini ve varış yerini gösteren brüt işlemlerle üç ayda bir toplu veri talep edilmesini öneriyor. Buna ek olarak, bireyler, finansal şirketler ve finansal olmayan şirketler arasındaki işlemlere katılan tarafların dağıtılması da faydalı olacaktır.

Geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanan “Asya’daki Kripto varlıklar: Tüketici tutumları, davranışları ve deneyimleri” başlıklı Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) raporuna göre, Filipinlilerin çoğu, bu dijital varlık riskleri nedeniyle fiili olarak tutmada düşük kalsa bile kripto para birimlerinin farkında.

Ülkede yapılan bir ankete göre, Filipinlilerin yüzde 38’inin daha azı, kripto para birimlerini kullanan bir tür toplu fonlama olan ICO’lar hakkında bilgi sahibi. Bununla birlikte, sadece yüzde 32’si şu anda kripto varlık sahibi olduklarını söylerken, sadece yüzde 14’ü ICO yatırımcısı olduğunu söylüyor.

inquirer


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin'in Bitcoin (BTC) madenciliği ve kripto para ticaretine yönelik baskıları, son zamanlarda kripto piyasası üzerinden engel oldu.

Kişisel bilgisayarlardan madencilik yaparak çıkarabileceğiniz kripto varlıklar

Ethereum’un Constantinople hard forku

Ethereum, Muir Glacier hard fork güncellemesini tamamladı