in , , ,

IMF, El Salvador’un Bitcoin bombasından rahatsız: İşte nedeni

IMF El Salvador'un Bitcoin bombasından rahatsız – İşte nedeni
IMF El Salvador'un Bitcoin bombasından rahatsız – İşte nedeni

Kripto Para Haber – IMF, El Salvador’un büyük Bitcoin kararı ile ilgili çeşitli sorunları gündeme getirdi.

Reuters’ın bildirdiğine göre, Uluslararası Para Fonu, El Salvador‘un Bitcoin’i yasal ihalelerde kabul eden dünyanın ilk ülkesi olma konusundaki büyük kararında finansal ve yasal sorunlar görüyor.


IMF sözcüsü Gerry Rice, kuruluşun bu gelişmeleri yakından takip edeceğini ve kripto para birimlerinin “önemli riskler” getirebileceğini de sözlerine ekledi:

“Kripto varlıkları önemli riskler oluşturabilir ve bunlarla uğraşırken etkili düzenleyici önlemler çok önemlidir.”

Başkan Nayib Bukele, bu Perşembe günü IMF ile Bitcoin konusunda bir görüşme yapacağını söyledi.

El Salvador, Bukele’nin Mart ayı başındaki ezici galibiyetinin ardından ekonomisini canlandırmak için IMF’den 1,3 milyar dolarlık bir kredi sağlamak için görüşmelerde bulunuyor.

Devrilen ilk domino taşı

El Salvador, bu haftanın başlarında, tüm kripto endüstrisi için bir dönüm noktası olarak görülen ve büyük çoğunluk oyu ile Bukele’nin Bitcoin kararnamesini onayladı.

Mallar ayrıca kripto para veya ABD doları ile fiyatlandırılabilecek. Bitcoin şimdi Wikipedia sayfasında ABD dolarının yanında tropikal ülkenin resmi para birimi olarak görünüyor.

Göçmenler, ülke ekonomisine (herhangi bir ürün veya hizmet) 3 BTC yatırım yaparak kalıcı oturma izni alabilecekler.

U.Today tarafından bildirildiğine göre El Salvador, volkanik dağlar tarafından üretilen jeotermal enerjiyi yenilenebilir kripto para madenciliği için kullanmayı planlıyor.

Aynı zamanda Bukele, ülkesinin Bitcoin’e geçişi ile doları düşürme peşinde olmadığını belirtti. Önde gelen podcast yayıncısı Preston Pysh, El Salvador’un IMF’ye karşı eylemlerinin “çok açıklayıcı” olacağını iddia ediyor:

Küresel merkez bankalarının dünya vatandaşlarını boğazlarına kadar borçlanmaya nasıl teşvik ettiğine benzer şekilde, IMF de aynı şeyi yapıyor ama ulus devletler için… El Savador’un buradaki eylemlerini izleyin… son derece açıklayıcı olacak.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

G7 kurumlar vergisi: Kripto para birimleri için kurtarıcı mı yoksa katil mi?

G7 kurumlar vergisi: Kripto para birimleri için kurtarıcı mı yoksa katil mi?