in ,

İkiye bölünen Bitcoin Cash madencilikte sınıfta kaldı: Bitcoin’den yüzde 50 daha az kârlı

Bitcoin Cash madenciliği kar durumu

Mevzu kripto para madenciliğe gelince, dikkate alınması gereken birçok farklı faktör vardır. Eğer para birimi kazımak kârlı değilse, en iyi seçenek üniteyi ya da şalterleri kapatmaktır. Bitcoin ve Bitcoin Cash durumunda, karlılık için devam eden bir savaş yaşanmakta. Şu anda, ağırlık oldukça açık sebepler nedeniyle BCH’ye kaymış durumda.

Bitcoin Cash madenciliğinin kâr durumu

15 Kasım’da yürürlüğe giren ağ yükseltmesi nedeniyle Bitcoin Cash için vahşi bir hafta oldu. Protokol güncellemesi planlandığı gibi ilerlemesi ve bu kod değişikliğinin kendiliğinden olması oldukça göz alıcıdır. Bu süreçte hard fork sonrası iki farklı kripto para birimi ortaya çıktı.

İşin kötü kısmı Bitcoin Cash’in bugün neden olduğu bir sürü karışıklık var. Bazı borsalar için, Bitcoin Cash uygulamasının tek varisi BCHABC’dir. Diğer platformlar için BCH hamlesi süresiz emekli oldu ve kullanıcılar BCHABC veya BCHSV’yi satın alabilir. Biraz karışıklık oldu ve durum gerçekten iyiye gitmiyor.

Yaşanan olaylar Bitcoin Cash’in ne kadar kârsız olduğunu gösteriyor. Bu durum, piyasa çöküşünden önce zaten geçerliydi, ancak son birkaç saat durumu daha da kötüleştirdi. Şu anda, BTC üzerinden BCH’yi kullanan kişiler, sadece yanlış ağı seçerek kabaca %50 zarar ettiler. Bu karar, bazen kullanıcı bilgisi olan veya olmayan, maden havuzları tarafından da zorla kabul ettirildi.

BCH sembolü altında ne saklanıyor?

BCH madencileri yönlendirildi

Örnek verecek olursak, Bitcoin.com bir maden havuzudur. Roger Ver, BTC madencilerinin karmaşasını saniyeler içinde BCH zincirine içine yönlendireceklerini doğruladı. Bu, madencilerin farklı bir madencilik havuzuna gitmelerini engelleyecek bir teklifti. BCH madenciliği karlılığının şu anki durumu göz önüne alındığında, daha az para kazanmak hiç bir zaman madencilerin tercihleri arasında olmadı.

Tüm bunlar, Bitcoin Cash karma savaşı ve geleceğin tam olarak ne getireceği ile ilgili birçok soru ortaya çıkarmaktadır. BCH madenciliğinin karlılığı kısa sürede iyileşmezse, bu süreçte ağın çok fazla zarar görmesi olasıdır. Bitcoin ise, çok fazla destek almak için bekliyor. Mevcut fiyatlarda ve maliyetlerin telafi edilmesi ne kadar zor olsa da, Bitcoin açıkça şu an daha iyi bir seçenek.

Hiç kimse, Bitcoin Cash’in bu dip ve dâhili çöküşün üstesinden geleceğinden şüphe etmese de, ağ, bir süredir karlı olan bir iş pozisyonundan çıktı. BCH yatırımcıları, önümüzdeki yıllarda BCH’nin değer kazanacağına inanmazlarsa, bu biraz endişe verici olacak.

nulltx

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD Adalet Bakanlığı Bitcoin fiyatına müdahele edilip edilmediğine bakacak

ABD Adalet Bakanlığı piyasa manipülasyonlarını araştıracak

kripto uzmanları

Toplam kayıp 70 milyarı geçerken kripto uzmanları sakin kalınmasını öneriyor