in

İkinci yardım çekleri geliyor: Amerikalılar Bitcoin alacak mı?

Ağustos'taki Bitcoin Rallisi, Kripto Türev Hacimlerinde Rekor Kırılmasını Sağladı
Yeni yayınlanan bir rapora göre, kripto türevleri için alım satım hacimleri, Bitcoin'in 12 bin dolara yükselmesiyle birlikte rekor seviyelere ulaştı.

Amerikan hükümeti pandemi dolayısıyla ikinci yardım çeklerini yakında dağıtıyor. İlk çeklerden elde ettikleri 1.200 dolarlık yardımın çoğunu BTC’ye yatıran Amerikalılar, Bitcoin 10.200 doları geçtiğinde %40’tan fazla kar etmişlerdi. Kripto para biriminin 10.200 doları geçtiği nisan ayında 1.200 dolarlık yatırım bir anda 1.746 dolara kadar %45,5’lik bir getiri görmüştü.


CNN’in Jake Tapper ile 26 Temmuz’da yaptığı röportajda, Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Amerikalıların 23 Temmuz’da açıklanan yaklaşık 1 trilyon dolarlık teşvik paketinin bir parçası olarak 1.200 dolarlık bir çek daha alacağını doğruladı.

Ancak Newsweek’e göre, birçok Amerikalı ABD Hazinesinin mart ayı sonlarında vermeye başladığı ilk çekleri almadığını bildirdi. Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ikinci ödemelerin ağustos ayında geleceğini söyledi ancak süreç benzer şekilde işlerse tüm çeklerin ulaştırılması kasım ayına kadar sürebilir.

Kira değil Bitcoin

Pandemi teşvik çekleri koronavirüs sebebiyle düşük gelir elde eden birçok ABD sakininin maruz kaldığı ekonomik sıkıntıyı hafifletmeyi amaçlamaktadır. 

Cointelegraph Nisan ayında birçok Amerikalı’nın ilk ödemelerini kiralarını ödemek ya da erzak ihtiyaçlarını karşılamak yerine kriptoparalara yatırdıklarını bildirdi. Coinbase’den Brian Armstrong, borsadaki 1,200 dolar değerindeki mevduat ve alımların o ay dört kat arttığını gösterdi.

İkinci çeklerin yolda olduğunu duyan Reddit kullanıcılarının mottosu “Doğrudan Bitcoin’e“ oldu.

BTC artışta

Her ABD sakini için 1.200 dolarlık çeklerin bir kez daha teşvik paketinin bir parçası olacağı duyurusu, Bitcoin’in başka bir dalgalanma geçirmesinden sadece birkaç saat önce geldi ve Bitcoin dört saat içinde %3,1 artışla 9.941 dolardan 10.249 dolara yükseldi.

Amerikalıların yardım çeklerini kripto borsasında değerlendirme ihtimalinin Bitcoin üzerindeki olumlu etkisi yardımların yatırıma dönüşmesiyle ne boyuta ulaşır merak konusu. Konuyla ilgili tüm sıcak gelişmeleri kriptoparahaber.com’dan takip edebilirsiniz. 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto para birimleri pandemi sonrası dönemde nasıl bir role sahip olacak?

Kripto para birimleri pandemi sonrası dönemde nasıl bir role sahip olacak?

Tether Gold talebe doymuyor

Tether Gold talebe doymuyor