Cardano CEO’su yaklaşan yıldönümü etkinlikleri hakkında konuştu

Cardano CEO'su Hoskinson, yıldönümü etkinlikleri hakkında konuştu
Cardano CEO'su Hoskinson, yıldönümü etkinlikleri hakkında konuştu

Cardano (ADA) topluluğu, 29 Eylül’de kuruluşlarının yıldönümünü kutlayacak. Charles Hoskinson, konuyla ilgili Twitter’da kısa bir video yayınlandı. Cardano CEO’su Hoskinson, yıldönümü etkinliklerinin “dünya çapında” gerçekleştirileceğini ve bunun yanı sıra Tokyo’da özel kutlamaların olacağını söyledi.

Hoskinson, yıldönümü etkinliklerinde Cardano’nun yeni mobil cüzdanını tanıtacak

Hoskinson ayrıca yıl dönümünde yapılacak olan bazı duyurulardan da bahsetti. Infinito mobil cüzdanını piyasaya sürdüklerini söyleyen Hoskinson, şirketin bu alandaki ilk boşluğu dolduracağını belirtti. Hoskinson, mobil cüzdan tasarımının bazı bölümlerinin Cardano’nun Prometheus ve Icarus projelerine dayanarak hazırlandığını açıkladı.

Prometheus, bir komut satırı cüzdanı da dahil olmak üzere çoklu cüzdanlara güç sağlamak için kullanılan bir back-end toolbox olarak tasarlandı. Hoskinson videoda, Cardano topluluğunun Prometheus ile ilgili haberlerin ay sonunda ortaya çıkmasını beklediğini de belirtti. Hoskinson ayrıca güncellemenin Prometheus’un komut satırı istemci özelliği ile ilgili olacağını ima etti.

Cardano CEO’su bununla birlikte Emurgo’nun, Cardano’nun yıldönümünü kutlamayı planladığını söyledi. Emurgo, Blockchain teknolojisini ilerletmeye odaklanan işletmelere yardımcı olan Japonya merkezli bir girişim.

Cardano, Ouroboros adlı paranın şifrelenmesi için bir proof of stake algoritması kullanan açık kaynaklı bir kripto para birimi projesidir. Proje, geçtiğimiz yıl 29 Eylül’de resmen başlatılmıştı.

Geçtiğimiz yıl ekim ayı piyasası yaklaşık 600 milyon dolardı. Daha sonra bu rakam bu yılın başlarında 33 milyar doları aştı. CoinMarketCap’a göre şu anda Cardano, 2,2 milyar dolarlık bir toplam piyasa değerine sahip ve şirket, pazardaki en güvenli ve ölçeklenebilir Blockchain ağlarından biri.

bcfocus

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance