in

Hint teknoloji devi Nandan Nilekani’den dikkat çeken kripto açıklaması!

Önemli Gelişme: Hindistan yeni kripto para yasasını hazırladı - Neler biliniyor?
Önemli Gelişme: Hindistan yeni kripto para yasasını hazırladı - Neler biliniyor?

Kripto Para Haber – Hint teknoloji devi Nandan Nilekani, ülkenin 1,7 trilyon dolarlık kripto varlık endüstrisinden yatırım çekmeye çalışması gerektiğine inanıyor. Nileakni, ülkedeki milletvekillerini vatandaşların kripto varlıkları üzerinde yatırım yapmalarına izin vermeye çağırdı.

Nandan Nilekani kimdir?

Hint çok uluslu bir bilgi teknolojisi firması olan Infosys’in kurucu ortağı ve başkanı olan Nilekani, yasa koyucuları ve düzenleyicileri dijital varlıkları benimsemeye ve mevcut teknolojiyi geliştirmeye davet etti.


Financial Times’a konuşan Nilekani, yasaklayıcı düzenlemelerin Hindistan için önemli fırsatların kaçırılmasına neden olabileceği konusunda yetkilileri uyardı ve daha serbest bir yaklaşımın ülkenin 1,7 trilyon dolarlık dijital varlık piyasasına girmesine ve böylelikle kripto traderlarının Hindistan’ın sermayesine yatırım yapmalarının önünü açacağını iddia etti.

Hindistan’da kripto para birimlerinin geleceği

Nilekani, kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılamayacak kadar değişken ve  yoğun enerjiye sahip olduğunu iddia ederek, Hindistan için kripto pazarında yükselişe geçilemediğini belirtti. Bunun yerine, Hindistan Merkez Bankası’nın Birleşik Ödemeler Arayüzü altyapısının gerçek zamanlı ödemeler için üstün altyapı sunduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

Teknoloji patronu, Hint vatandaşlarının bir değer deposu olarak kripto varlıklarına erişmesine izin verilmesini tavsiye etti ve şunları söyledi:

“Tıpkı varlıklarınızın bir kısmı altın veya gayrimenkulde olduğu gibi, bazı varlıklarınız da kriptoda olabilir. Depolanmış bir değer olarak kriptonun bir rolü olduğunu düşünüyorum ama kesinlikle işlemsel anlamda değil.”

Nandan Nilekani, 2009’da başlatılan Aadhaar biyometrik kimlik programı da dahil olmak üzere dijital teknolojilere ilişkin politikaların oluşturulmasına yardımcı olmak için uzun süredir Hintli yetkililerle birlikte çalıştı. Aralık 2016’da, Hindistan’daki insanların dijital ödemeleri nasıl daha fazla kullanabileceklerini araştırmak için bir komiteye katıldı ve 2019’da dijital ödemelerle ilgili bir merkez bankası komitesine başkanlık etti.

Hindistan’ın muazzam teknoloji sektörü ile ülke, kripto varlıklarının benimsenmesi için küresel bir merkez olabilir. Ancak düzenleyici durum, politika yapıcılar ve merkez bankasından gelen çelişkili sinyaller belirsizliğini koruyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk: “Ödemeler konusunda "En güçlü" kripto para Dogecoin!

Dogecoin (DOGE) yatırımcıları Elon Musk’ın yüzünü güldürdü!

Bitcoin fiyat analizi: 40 bin dolar barajıyla flört eden BTC için sırada ne var?

SkyBridge yöneticisi: “Altın çok yükselse bile Bitcoin’e bağlı kalacağız”