in ,

Hindistan Bitcoin’i yasaklarsa 40 bin BTC piyasalara sürülebilir!

Hindistan Bitcoin yasağı getirirse 40 bin BTC piyasalara sürülebilir.
Hindistan hükümeti

Eskiden Hindistan’ın en büyük borsası olan Zebpay’ın CEO’su Ajeet Khurana, Hindistan’ın Bitcoin ve kripto paraları tamamen yasaklaması halinde 40 bin BTC’nin piyasalara sürüleceğini tahmin ediyor.

Hindistan, dünyadaki en sert Bitcoin karşıtı yasalardan birine sahip

Hindistan’ın Bitcoin’i yasaklama ihtimali üzerinde duran Ajeet Khurana, bunun BTC fiyatı üzerinde önemli bir etkiye neden olacağına inanmıyor. Hükümetin aralık veya ocak ayında yapılacak parlamento oturumunda, tartışmalı Bitcoin yasağı tasarısını tanıtacağı hakkında ciddi iddialar var.


Hindistan’ın dünyadaki en sert Bitcoin karşıtı yasalar arasında yer alan düzenlemesi, Bitcoin ve kripto para ticareti yapanları on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırıyor.

Khurana, eskiden hükümetin Bitcoin ve kripto paraları yasaklamayacağı kanaatindeydi. Ancak ünlü CEO, meclisin yasayı yumuşatmasını beklemesine rağmen tüm göstergelerin bu yasa tasarısının kabul edileceği yönünde olduğunu söyledi.

Tasarı onaylanırsa 40 bin BTC piyasalara sürülebilir

Zebpay’ın Hindistan’da hâlâ iki milyon müşterisi var. Ancak Hindistan rupisi için kripto ticareti yapma konusundaki sınırlı seçeneklerle, yerel yatırımcılar kripto para birimlerini fiat’a çevirme konusunda karmaşık bir süreçle karşı karşıya kalıyor. Zebpay, Hindistan’daki tüm kripto para işlem hacminin yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor.

Khurana, Hindistan’daki meşru Bitcoin miktarının 40 bin civarında olduğunu ve bilinmeyen BTC miktarının ise 20 bin olduğunu tahmin ettiğini söyledi. CEO, Hindistan’daki diğer kripto para birimlerinin toplam değerinin Bitcoin’in yaklaşık 1,5 katı olacağını söylüyor.

Khurana yaklaşık yarım milyar BTC satışının fiyat üzerinde bir miktar baskı oluşturacağına inanmasına rağmen, satışın birkaç ay boyunca yayılması durumunda bunun piyasaları kötü etkileyeceğine inanmadığını ifade etti.

Micky

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küresel Kripto İzleme Sistemi geliyor.

15 ülke birleşti: Küresel Kripto İzleme Sistemi geliyor

Bitcoin için kritik sinyal açığa çıktı: Son görüldüğünde BTC dip yapmıştı!

Kâhin lakaplı uzmandan Bitcoin yatırımcılarına tavsiye