in ,

Hangi kripto paralar Temmuz ayında satın alınabilir?

Ünlü Trader: Bu Altı Kripto Bu Yıl 10 Kat Artabilir!
Ünlü Trader: Bu Altı Kripto Bu Yıl 10 Kat Artabilir!

Kripto Para Haber – Kripto piyasası, yaşanan büyük düşüş sonrasına şu an piyasa oldukça sakin durumda. Bitcoin ve diğer kripto paraların düşüşünden sonra  yatırımcıların kripto piyasasına yönelik çekinceleri var. Birçok yatırımcı boğa rallisinin sona erdiğini düşündü ve sonuç olarak kripto paralara olan ilgi durgunlaştı.

Temmuz ayı biterken kripto pazarında dikkat çeken 5 kripto para şu şekilde:


Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyat hareketleri incelendiğinde satın alınabilecek en iyi kripto para olabilir. Bitcoin, piyasada olduğu ilk günden itibaren en büyük kripto para olmaya devam ediyor. Bitcoin’e yapılan kurumsal yatırımları ve en büyük dijital varlık olmasını göz önüne alırsak, yatırım yapılabilecek en iyi kripto paralar arasında yer alıyor.

Bitcoin’in en fazla dikkat çeken özelliği ise piyasaya hâkim olması. Bitcoin fiyatı nereye giderse diğer varlıklar da onu takip ediyor. Herkes Bitcoin’in şu ana kadar nasıl performans gösterdiğini biliyor. Btc , tarihinin en büyük zirvesi olan 64.000’dan işlem gördü.

Piyasa gerilemeye başladığında BTC fiyatı tepki vererek düşüş yaşadı. En yüksek fiyatına geri kazanma girişimleri başarısız oldu ve varlık 29 Mayıs’ta 24,761 dolara kadar geriledi.

Bu haftaya girerken, Bitcoin son 24 saatte % 0,5 ve geçen hafta y% 7 düşüşle 31.329 $ seviyesinde işlem görüyor. Son olarak, Grayscale Investments önümüzdeki hafta 1,4 milyar dolar değerinde Bitcoin piyasaya sürmeye karar verdi. Bu olay, piyasayı aşağıya çekecek bir satışa neden olabilir.

Grayscale hamlesi bir satışı tetiklesin veya tetiklemesin, Bitcoin grafiğinin teknik özelliklerine göre, göreceli güç endeksi 39.04, 20 günlük hareketli ortalaması 33.200 seviyesinde gayet güçlü duruyor.

Binance Coin (BNB)

Temmuz ayında dikkat çeken ikinci coin ise Binance  yerel coini olan BNB token.

Tüm büyük kripto paralar gibi, BNB de piyasanın boğa rallisinde yatırımcılara büyük kâr sağladı. BNB coin Mayıs ayında 691,89 dolara ulaştıktan sonra, piyasadaki düşüş sonrası 211 dolara kadar geriledi. Düşüş sonrası 290 dolara kadar yükselip birkaç düzeltme yaptı. Haziran sonunda düştüğünden beri BNB 350 doları geçemedi. Varlık birkaç kez 320 dolar aralığına ulaştı, ancak düşüş devam etti.

BNB yazım sırasında, son 24 saatte % 3 ve geçen hafta % 8 düşüşle 295.65 dolardan işlem görüyor. BNB coinin de BTC gibi oldukça fazla avantajı var. BNB, piyasa toparladığında en büyük sıçrama yapan varlıklardan biri olabilir.

BNB teknik özellikleri; 42.93 göreceli güç endeksi, 20 günlük hareketli ortalama 306.04 $ seviyesinde oldukça güçlü gözüküyor diyebiliriz. BNB’nin büyüyen Binance ekosisteminin yakıtı olarak alınabilecek en iyi alt coinlerden biri olabilir.

Ethereum (ETH)

Temmuz ayında dikkat çeken üçün alt coin Ethereum’dan başkası değil. ETH ikinci en büyük coin olarak piyasada yer alıyor. DeFi pazarındaki payı göz önüne alındığında yatırım yapılacak en iyi coinlerden biri olabilir.

Ethereum’un değerli olmasının nedenlerinden biri ise blockchain tabanlı sistemi. Ethereum blockchaini, en popüler varlıklardan biri yapıyor. Merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri oluşturmak isteyenler, Ethereum tabanlı sistemi kullanıyor. Aynı zamanda, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) genellikle Ethereum tabanlı blockchainde yer alıyor.

Ethereum, hâlâ büyük talep görürken, bazı analistler sonunda Bitcoin’i yerinden oynatabileceğine düşünüyor.

Ethereum,  4.333 dolara kadar yükseldi ancak 22 Haziran’da 1.711 dolara kadar geriledi. Ethereum yazım sırasında 1.865 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH’nin göreceli güç endeksi 39.69′ ve fiyat artışı, 20 günlük hareketli ortalaması olan 2097,12 doları geçebilir.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin’den ayrılan en popüler varlıklardan biri. Varlık, ilki Mayıs ayında meydana gelen gerileme olmak üzere iki farklı düzeltme yapto. Bitcoin Cash fiyat düşüşü, 10 gün içinde BCH’yi 1.644 dolar seviyesinden 471.05 dolara kadar düşürdü.

Varlık eski fiyatına toparlanmaya çalışırken, 22 Haziran tarihinde yaşanan ikinci düşüşle 808,10 dolardan 389,85 dolara kadar geriledi. O tarihten itibaren  BCH’nin en yüksek noktası 544,85 dolar oldu.

BCH yazım sırasında, son 24 saatte % 3,3 ve geçen hafta % 12 düşüşle 429,15 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasının yeniden canlanmaya başlamasıyla birlikte büyük kazanlar görmesi bekleniyor.

BCH teknik grafiğine göre; 32.41’lik göreceli güç endeksi ve20 günlük hareketli ortalaması olan  475,45 dolara ulaşmak için biraz zorlamaya ihtiyacı olacak. Bununla birlikte, Bitcoin adıyla devam eden ilişkisi, onu bir süre daha yatırımcıların gözünde tutabilir. BCH, potansiyel bir boğa koşusu için satın alınabilecek en iyi kripto para yatırımlarından biri olabilir.

Litecoin (LTC)

Bir zamanlar en değerli üçüncü kripto para olan Litecoin, yerini BNB gibi diğer varlıklara bıraktı. Yaşanan gerileme hiçbir değeri olmadığı anlamına gelmiyor. Litecoin, Bitcoin’in gümüşü olarak adlandırılıyor. LTC ilk 20 coin arasında kalmaya devam ediyor.

Litecoin, boğa rallisi sırasında etkileyici bir performans sergiledi. LTC yılın başında 126,8 dolardan 412,3 dolara kadar yükseldi. Litcoin’in art arda düşüşler görmesi ve değeri tamamen düşmesi nedeniyle kripto piyasasında geriledi.

LTC şu anda geçtiğimiz gün % 6,3 ve geçen hafta % 19 düşüşle 116 dolardan işlem görüyor. Analistler varlığın düşüş trendini savunuyor ve varlığın daha da düşebileceğine yönelik korkular var. Ancak düşüşler, en fırsatçı yatırımcıların girebileceği ve kazançlardan yararlanabileceği yer. LTC grafiğine göre; 33.44 göreceli güç endeksi ve 20 günlük hareketli ortalama 127,4 dolar seviyesini kırmak için çaba sarf edebilir.

insidebitcoins


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi

Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi, daha fazla düşüş olasılığına mı işaret ediyor?

Cardano fiyat analizi: ADA için bir yükseliş bekleniyor mu?

ADA Fiyat Analizi – Sert düşüş ne kadar daha devam edecek?