in

Haftanın hangi günü Bitcoin almalı?

Bitcoin boğası Tim Draper portföyündeki altcoin’leri açıkladı
Bitcoin boğası Tim Draper portföyündeki altcoin’leri açıkladı

Artık atasözü haline gelmiş bir yargı var: “Mal alırken kazanılır”.  Bu yargı Bitcoin için daha anlamlı hale geliyor. 13 Mart tarihinde Dünya Sağlık Örgütü Korona Salgınını küresel pandemi ilan ettiği gün finansal varlıkların fiyatında ciddi değer kaybı yaşandı. S & P 500 hisse senetleri, altın ve Bitcoin başta olmak üzere tüm finansal ve ekonomik varlıkların değeri çakıldı. Bu dönemde altının ons fiyatı 1,450 dolara, Bitcoin ise 3,800 dolara kadar geriledi.


13 Mart’ta panik halinde insanlar Bitcoin’lerini bozdururken ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in kullanıcıları, dipten Bitcoin topluyordu. Coinbase’in Mart krizinden sonra açıkladığı rapor, Bitcoin alanların sayısının Bitcoin satanların sayısından çok olduğunu gösterdi. Yani Coinbase’ın kullanıcıları “Bitcoin’i satın alırken kazandılar”.

Haftanın hangi günü Bitcoin almalı?

Bilindiği üzere Bitcoin 7/24 bir piyasa. Haftanın son günü Bitcoin işlem hacmi oldukça düşüyor. Bu nedenle Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanma pazar günleri daha yüksek oluyor. En son 2 Ağustos 2020 (Pazar) tarihinde yaşanan dalgalanmayı hatırlıyoruz. Bitcoin 1,500 dolar birden düştü.

2 Ağustos’ta da dipten Bitcoin satın alanlar kazandı. Capriole’nin yatırım danışmanı Charles Edwards yıllara göre Bitcoin’in getiri oranlarını hesapladı ve bu oranları gün gün veriyor. Oranlara göre Bitcoin en çok pazar günleri kaybettiriyor. En çok da pazartesi günleri kazandırıyor. O zaman Bitcoin’i pazar günleri dipten almak lazım. Pazartesi günü de zirvedeyken satmak lazım yorumu çıkıyor.

İbtimes.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

XRP fiyatlarındaki artışın nedeni

Son dönemde XRP fiyatlarındaki artışın nedeni bu mu?

19 Eylül Ripple fiyat analizi: XRP için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

Ripple ortağı Wirex, ABD’den ilk lisansını aldı