in , ,

Günün dikkat çeken altcoinleri: 9 Haziran Cardano ve Dogecoin analizi

19 Ekim Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) fiyat analizi
19 Ekim Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Kısa bir süre önce kripto para birimi endüstrisinin kümülatif piyasa değeri 275,543 milyar dolarken  24 saatlik işlem hacmi 73,602 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti. Ancak kripto paralar yükseliş eğilimi göstermeye çalıştıkça, ani satışlar altcoin fiyatlarını aşağı çekti. Dünyanın en büyük dijital varlığı Bitcoin 10 bin doların altında kalmaya devam ederken Cardano ve Dogecoin dikkat çeken altcoinler arasında yer aldı.

Cardano (ADA)


2,21 milyar dolarlık piyasa değeri ile pazarın en iyi kripto para birimlerinden biri konumundaki Cardano (ADA), ayın başından bu yana %149’luk bir büyüme kaydetti. ADA piyasasının mayıs ayının son haftasından bu yana kaydettiği yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Bu haberin yazıldığı esnada 0,0851 dolardan işlem gören kripto para, 1,08 dolarlık direnç ve 0,0679 dolarlık destek noktalarıyla hareket ediyor.

Kripto para yükseliş eğiliminde ve aynı zamanda son derece volatil bir seyir izliyor. Genişleyen Bollinger Bantları’na göre, volatilite tekrar piyasaya girmek üzere. Ancak fiyat hareketli ortalama mumları altında ve mevcut fiyat eğiliminin gücü yadsınamaz düzeyde.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, geçen günkü soru-cevap etkinliğinde kripto topluluğunu düzenleyici hamlelere karşı toplanmaya çağırdı.

Dogecoin (DOGE)

CoinMarketCap’in listesindeki 33. kripto para olan DOGE, bu haberin yazıldığı sırada 320,58 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Token bu yıl piyasada ayılar tarafından büyük darbelere maruz kalırken yine de %19,48’lik bir büyüme ortaya koymayı bildi. DOGE iyatı 0,0025 dolar civarında seyrediyor. Direnç 0,0028 dolar seviyesinde, destek ise 0,0023 dolara yakın.

Mart ayındaki çöküşten toparlanmasına rağmen kripto paranın düşüş eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz. MACD çizgisi sinyal çizgisinin altına kaydı ve bu durum düşüş piyasasını doğruluyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet

Blockstream yepyeni bir OTC platformu çıkarıyor: Settlenet

Brave Browser, kullanıcıları kendi Binance referansına mı yönlendiriyor?

Brave Browser, kullanıcıları kendi Binance referansına mı yönlendiriyor?