Güney Kore vatandaşlarını Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) ekosistemine hazırlıyor

Güney Kore, DLT ekosistemi için vatandaşları eğitiyor
Güney Kore, DLT ekosistemi için vatandaşları eğitiyor

Güney Kore, DLT ekosistemi için vatandaşlarını eğitiyor. Güney Koreli makamlar, 3 Ağustos 2018’de yerel haber kaynağından bildirildiği üzere, Blockchain teknolojisinde 42 kişiyi yetkin hale getirmek ve ülkede istihdam sağlamak için Walton Blockchain Araştırma Enstitüsü ile işbirliği yapıyor.

Güney Kore, DLT için 100 milyar dolarlık geliştirme bütçesi ayırdı

Konuya yakın kaynaklara göre, Walton Blockchain Araştırma Enstitüsü ile birlikte Bilim, Teknoloji ve İletişim Bakanlığı ve Kore Standartları Birliği de dahil olmak üzere, kripto dostu Güney Kore’de hükümet parastatalleri Blockchain teknolojisi konusunda 42 kişiye eğitim vermeye başladı.

Elbette ülkenin 10 yıllık DLT muhasebesi geliştirme stratejisini uygulamak için planların bir parçası olacak ve bu da hükümete 100 milyar kazandıracak.

Seçili 42 adayın, Seul ve Daejeon’da yapılan görüşmelerin yanı sıra sundukları özgeçmişler aracılığıyla seçildikleri bildirildi.

Katılımcıların, altı ay boyunca günde 8 saat derslere katılmaları gerekmektedir. Yoğun eğitim için tüm masraflar tam olarak sübvanse edilecek ve başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, en iyi eller hemen ülkede istihdam edilecek.

Seul, Walton Blockchain Araştırma Merkezi’nde hükümet tarafından finanse edilen DLT uzmanlık kursuna katılan öğrenciler, gelişimin heyecanını dile getirdiler ve Güney Koreli Blockchain teknolojisini çok farklı bir boyuta taşıyacaklarına söz verdiler.

Walton Blockchain Enstitüsü Genel Sekreteri Wang Sang Hyeong, kurumun Güney Kore’de sağlıklı bir Blockchain ekosistemini geliştirmeye kararlı olduğunu ve DLT odaklı girişimlere mükemmel destek sunmanın yanı sıra çalışanlar için son teknoloji Blockchain teknolojisi eğitimi sağlamayı taahhüt etti.

Wang Sang Hyeong’un açıklaması

Çalışanların mesleki eğitimi için eğitimin yanı sıra iş için tek elden destek sunacağız ve sağlıklı bir Blockchain ekosistemin inşasını güçlendireceğiz.

17 Haziran 2018 tarihinde, bildirilen bir habere göre Asya devi, filizlenen teknolojinin büyümesini hızlandıracak, kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi için özel bir bölge oluşturacak.

btcmanager

 

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance