in , ,

Grayscale Invesments, halka açık ticarete yönelik yeni bir kripto para yatırım ürünü çıkarıyor

Grayscale artık toplam var olacak 21 milyon bitcoin'in % 3'ünden fazlasına sahip
Grayscale artık toplam var olacak 21 milyon bitcoin'in % 3'ünden fazlasına sahip

Grayscale Invesments, Amerikan halkına dijital varlık yönetimi fonu alanındaki hizmetleriyle tanınıyor. Ancak Grayscale, şimdi Digital Large Cap Fund (DLC) adında bir fon çıkarmaya hazırlanıyorlar. DLC, halka açık işlemlerde kullanılabilecek çeşitlendirilmiş bir kripto para yatırım ürünü. 22 Kasım’da ilan edilen ürün, yakında OTCQX Best Market pazarı ile borsada işlem görmeye başlayacak ve beş ana kripto para birimini içerecek.

DLC, 2018 yılında piyasaya sürülmüş ve dijital para birimi için varlık sınıfının yüzde 70’ini aşan bir teklif sunan açık uçlu bir fon olarak tanıtıldı. Daha önce açıklandığı gibi, bu yeni ürün, ABD’de dijital para koleksiyonundan gelen ilk halka açık menkul kıymet olacak. 31 Ekim 2019 tarihli verilere dayanarak, oluşturulan sepetteki dijital paraların ağırlığı ise yüzde 1,7 Litecoin, yüzde 2,5 Bitcoin Cash, yüzde 6 XRP, yüzde 9,2 Ether ve yüzde 80,6 Bitcoin’den oluşuyor.


Yeni ürün hakkında Grayscale yatırım ve araştırma direktörü Matthew Beck şunları söyledi:

Dijital varlıklar, yatırımcılar için yeni ve önemli bir alternatif getiri kaynağı. Eşsiz pazar fırsatları, kullanım durumları ve portföy risklerini çeşitlendirmeyi de artırabilir. Grayscale, Digital Large Cap Fund gibi iyi yapılandırılmış, çeşitlendirilmiş bir yatırım ürünü, daha yüksek risk ayarlı getiri ile daha dengeli portföyler oluşturmak isteyen yatırımcılar için önemli bir adım attı.

Halka açık işlemlere girerken, GDLCF sembolü altında bulunacak ve Grayscale yatırımlarının dördüncü yatırım ürünü olacak. Bundan önce çıkarılan yatırım ürünleri arasında Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Grayscale Ethereum Trust (ETHE) ve Grayscale Ethereum Classic Trust (ETCG) bulunuyor.

2019 yılının 3. çeyreğinde, şirket, yatırım ürünleri için toplam fon miktarını 254 milyon dolar olarak bildirdi. Ağırlıklı olarak riskten korunma fonları olması nedeniyle, yatırımların yaklaşık % 84’ü kurumsal yatırımcılardan meydana geldi.

bitcoinexchangeguide


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son fiyat artışından sonra, bitcoin üretmek için gereken enerjiyle ilgili dikkat çekici detaylar

Bitcoin madencilik devi, Nasdaq’da boy göstermeye başladı

Bitcoin yükselirken Bakkt günlük hacminde Yeni ATH'ye ulaşıyor

Bakkt Bitcoin vadelileri büyüme devam ediyor