in

Google Trends’ten Bitcoin ile ilgili çarpıcı veri! Arama hacmi 2017’ye göre daha fazla

Google Trends’ten Bitcoin ile ilgili çarpıcı veri! Arama hacmi 2017’ye göre daha fazla
Google Trends’ten Bitcoin ile ilgili çarpıcı veri! Arama hacmi 2017’ye göre daha fazla

Kripto Para Haber – Büyük ticaret ve yatırım platformu eToro’nun kıdemli pazarlama müdürü Brad Michelson tarafından toplanan verilere göre, Aralık 2017 boğa koşusunda Bitcoin aramaları için aylık küresel hacim Kasım 2020’dekinden daha düşüktü.


Google Trends ile SEMrush arasında Bitcoin tutarsızlığı

SEO veri sağlayıcısı SEMrush’tan alınan verilere atıfta bulunan Michelson, Kasım 2020’de Bitcoin ile ilgili küresel aylık arama hacimlerinin 8,9 milyon olduğunu belirtti. Söz konusu istatistik, Michelson’ın verilerine göre Aralık 2017’de kaydedilen 2,5 milyon BTC arama hacminden %356 daha fazla.

Michelson, SEMrush’ın verileri ile Google’da en çok yapılan arama sorgularının popülerliğini analiz etmek için popüler bir araç olan Google Trends arasında büyük bir tutarsızlığa da dikkat çekti:

Google Trends verilerinin göstermediği ilginç bir şey, Aralık 2017’de Bitcoin için aylık küresel hacmin aslında Kasım 2020’de gördüğümüzden daha düşük olması.

Google’a göre Aralık 2017 en yüksek veriydi

Google Trends’den alınan verilere göre, Bitcoin’in bugüne kadarki arama hacimleri, kripto paranın 20.000 dolarlık tarihi zirvesine ulaştığı Aralık 2017’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden çok uzak. Google Trends’e göre, Bitcoin arama endeksi Kasım 2020’de sadece 20 puandı ancak Aralık 2017’de 100 puandı.

Dönemlere göre Bitcoin ilgisi
Dönemlere göre Bitcoin ilgisi

Söz konusu istatistikler doğruysa SEMrush’ın verileri, kayıtlı yeni Bitcoin adreslerinin sayısındaki büyük artışla bir ilişkisi var. Kripto para analiz hizmeti Glassnode’un verilerine göre, 18 Kasım’da saat başına kaydedilen BTC adreslerinin sayısı Ocak 2018’den bu yana ilk kez yaklaşık 25.000 adrese ulaştı.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Office 2013 Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eth işlem ücreti

Ethereum, Temmuz 2018’den beri ilk kez 500 doları aştı! Sırada ne var?

20 Kasım Dogecoin fiyat analizi: DOGE için beklenen seviyeler

20 Kasım Dogecoin fiyat analizi: DOGE için beklenen seviyeler