in ,

Google kripto para dolandırıcılarıyla savaşını sürdürüyor

ABD hükümeti, siber saldırılara karşı aldığı önlemleri sıkılaştırıyor
ABD hükümeti, siber saldırılara karşı aldığı önlemleri sıkılaştırıyor

Güvenlik firması Sophos tarafından yapılan açıklamaya göre Google; Ledger ve MetaMask gibi popüler kripto para cüzdan hizmetlerini taklit eden başka bir Chrome uzantı grubunu kaldırdı.

İki ayda 71 uzantı kaldırıldı

Cuma günü Sophos tarafından yönetilen haber sitesi Naked Security’nin bildirdiğine göre Google’ın cüzdan hizmeti MyCrypto’da bir güvenlik araştırmacısı olan Harry Denley tarafından tanımlanan 22 kötü amaçlı uzantının daha kaldırıldığı bildirildi.


Görünüşe göre bu dolandırıcılık uzantıları silinmelerine rağmen hızla yeniden açılma eğilimi gösteriyor. Geçen ay, Denley bir blog gönderisinde şirketin buna benzer 49 taklitçi uygulamayı daha kaldırdığını duyurmuştu.

Kripto para uzantılarını en az sayıda ve yalnızca resmi kaynaklardan indirin

Denley, bu uzantıların Ledger ve Metamask’a ek olarak  MyEtherWallet, Trezor ve Electrum ile bağlantılı olduğunu da belirtti. Örneğin, sahte bir uzantı, kullanıcıları özel anahtarlarından ve anımsatıcı ifadelerinden vazgeçmeleri için kandırabiliyor.

Bu tarz kimlik avlarından korunmak için yalnızca güvenilir ve resmi üreticiler tarafından piyasaya sürülen asgari düzeyde uzantı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. “Benim başıma gelmez” demeyin zira bu tarz dolandırıcılıklara kurban gidenlerin hatrı sayılır bir kısmı kendini “hacklenemez” gören kişilerden oluşuyor.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eddie Alvarez, Bitcoin satın aldı.

UFC Dünya Şampiyonu Eddie Alvarez, Bitcoin satın aldığını duyurdu

Halving yaklaşırken dev borsalar rekor hacim bildirdi!

Halving yaklaşırken dev borsalar rekor hacim bildirdi!