in

Glassnode verileri Bitcoin ile ilgili bu çarpıcı gerçeğe işaret ediyor

Türev borsalarındaki Bitcoin miktarı yükselişe geçti: Grafiklere etkisi ne olacak?
Türev borsalarındaki Bitcoin miktarı yükselişe geçti: Grafiklere etkisi ne olacak?

Glassnode’dan elde edilen veriler, 2020’nin ikinci yarısında biriken boğaların, bu yıl kısa vadeli spekülasyonlardaki artışa rağmen hala güçlü olduğunu gösteriyor.

Bitcoin alıcıları

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, boğa koşusunun ilk aşamalarındaki Bitcoin alıcıları, BTC’nin meteorik yükselişine ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine gelmesine rağmen hala güçlük yaşıyor.


Blockchain analitik sağlayıcısı, “Realized Cap HODL Waves” grafiğini paylaşarak, son altı ayda zincirde en son gerçekleşen koin sayısının 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana yaklaşık iki katına çıkarak %40’tan %80’e çıktığını belirtti. Gelişme, bu dönemde satın alınan BTC’nin çoğuna o zamandan beri dokunulmadığını gösteriyor.

HODL Waves, BTC’lerin zincirde en son hareketinden bu yana geçen süreyi tahmin etmek için kullanılırken, gerçekleşen fiyat, kripto paraların mevcut fiyattan ziyade en son taşındığı fiyattan elde ediliyor.

Veriler, 2020’nin sonraki aylarında satın alınan çok sayıda BTC’nin o zamandan beri işlem görmediğini kanıtlıyor. Grafik, 2020’nin dördüncü çeyreğinden itibaren aşamalı olarak olgunlaşan kripto paraları gösteriyor.

Glassnode, 3 Mayıs Haftalık blockchain raporundaki grafiği analiz ederken şunları söyledi:

“Bunlar, erken boğa piyasasında biriken ve o zamandan beri hareketsiz kalan koinler.”

Bununla birlikte, grafik aynı zamanda altı ay ile üç yıl önce aktif olan Bitcoin arzının payının 2020 ortasından bu yana düştüğünü ve Temmuz 2020’de %55’ten şu anda yaklaşık %10’a gerilediğini gösteriyor. Bu, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yararlandığı ve çok yıllı pozisyonlarda kar elde ettiği anlamına geliyor.

Kısa vadeli spekülasyon da Kasım ayından bu yana artmış gibi görünüyor ve son üç ayda Bitcoin’in arzının yaklaşık yarısı gerçekleşmiş durumda. Bu, kısa vadeli traderların piyasaları yönlendirdiğini gösteriyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya'da kripto talebi artıyor

Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya’da kripto talebi artıyor

Çin’den gelen haberler sonrası düşen Bitcoin piyasa hakimiyetini artırdı!

Ünlü analist önümüzdeki aylarda rekorlar kıracak altcoinler’i açıkladı