in ,

Gizlilik odaklı kripto paralara Bittrex darbesi! Monero, ZCash ve Dash’in iki haftası kaldı

Gizlilik odaklı kripto paralara Bittrex darbesi! Monero, ZCash ve Dash’in iki haftası kaldı
Gizlilik odaklı kripto paralara Bittrex darbesi! Monero, ZCash ve Dash’in iki haftası kaldı

Kripto Para Haber – Kripto borsası Bittrex, gizlilik paraları Monero (XMR), ZCash ve Dash’i 16 Ocak Cumartesi günü TSİ 02.00 itibarıyla kaldıracağını duyurdu.

Bermuda tescilli borsa, delist edilen üçü de gizlilik odaklı paralar, yani izlenemeyen işlemler sunan bir kripto para birimi sınıfı olduğu için dikkatleri üzerine çekti. Monero varsayılan olarak özel bir para. ZCash ve Dash’in ise özel işlemler için bir seçeneği mevcut.

Gizlilik odaklı kripto paralar kolayca izlenemiyor

Gizlilik kripto paraları, yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırdıkları iddiasıyla düzenleyiciler tarafından yakından inceleniyor. Örneğin darknet pazarı White House Market, gizlilik özellikleri nedeniyle yalnızca Monero işlemlerini kabul ediyor; Bitcoin işlemlerini izlemek ise daha kolay.

Bittrex, tokenların listeden kaldırılmasının nedenleri arasında “değişen düzenleyici standartlar ve diğer uyumluluk sorunlarından bahsediyor.

Bu haftanın başlarında, Bittrex, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kayıtsız menkul kıymet satışı yoluyla 1,3 milyar dolarlık artış için XRP’nin kurucularına dava açmasının ardından XRP’yi listeden çıkaran birkaç borsadan biriydi. Davalarda adı geçen Ripple ise iddiaları reddediyor.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler kripto para borsası DDoS saldırısına uğradı!

2020 DeFi endüstrisinin yılı oldu: Peki ya hack saldırıları? – Toplam kayıp 120 milyon doları aştı

Yılda 13 milyon dolar kazanan ünlü futbolcu maaşını Bitcoin ile almaya başlıyor

Yılda 13 milyon dolar kazanan ünlü futbolcu maaşını Bitcoin ile almaya başlıyor!