Gizemli Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto, bu yazar olabilir

Satoshi Nakamoto ortaya çıkıyor: 980.000 Bitcoin hareket edebilir
Satoshi Nakamoto ortaya çıkıyor: 980.000 Bitcoin hareket edebilir

Satoshi Nakamoto’nun kimliğiyle ilgili yeni bir teori ortaya çıkıyor. Gizemli Bitcoin kurucusunun ünlü bilim kurgu yazarı Neal Stephenson’dan başka bir kişi olamayacağı öne sürülüyor.

Gizemli Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto ortaya mı çıktı?

Neal Stephenson’ın Satoshi Nakamoto olabileceği öne sürülüyor. Stephenson, The Diamond Age: Ya da 1995’te, bir genç bayanın Illustrated Primer’ini yazdı ve gizli iletişimi güçlendirebilecek ve parayı taşıyabilecek eşler arası bir sistemi tanımladı. Romana göre, sistem o kadar güçlüydü ki yeni bir dünya düzenini ve vatandaşlarının gelirlerini artık izleyemeyen ve vergi toplayamayan hükümetlerin çöküşünü tetikledi. 

Bu kitap nedeniyle ünlü bilim kurgu yazarı Neal Stephenson’ın gizemli Bitcoin kurucusu olduğu öne sürülüyor. Bazı uzmanlar Stephenson’un çalışmasının, Satoshi Nakamoto olmasa bile Bitcoin ve diğer önemli teknolojilerin gelişimini etkilediğini savunuyor.

Neal Stephenson, Bitcoin’in inşasında rol oynamış olabilir

Uzmanlardan birinin konuya yönelik söyledikleri:

Bitcoin’in inşasında bir rol oynamış olsun veya olmasın, Stephenson yaşadığımız teknolojik kültürü iPad ve AI asistanlarından özel uzay yarışına ve ufkun hemen üzerinde bekleyen artırılmış gerçeklik devrimine kadar tartışmasız şekillendirdi.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir