in

“Gevşeme acımasız olacak” diyen ünlü yazar Bitcoin’e finansal kargaşanın ortasında bu rolü biçti

Gevşeme acımasız olacak diyen ünlü yazar Bitcoin’e finansal kargaşanın ortasında bu rolü biçti
'Price of Tomorrow' yazarı, Bitcoin'in finansal kargaşanın ortasında bir 'cankurtaran botu' olduğunu söyledi. Bu durum artan borç ve enflasyon, küresel ekonomiler için yıllarca fırtınalı hava koşullarına neden olabilir.

‘Price of Tomorrow’ yazarı, Bitcoin’in finansal kargaşanın ortasında bir ‘cankurtaran botu’ olduğunu söyledi. Bu durum artan borç ve enflasyon, küresel ekonomiler için yıllarca fırtınalı hava koşullarına neden olabilir.


Ünlü girişimci ve yazar Jeff Booth, merkez bankalarının artan borç sorununu şiddetlendirdiği zamanlarda Bitcoin’i “sahip olunması gereken” bir yatırım olarak onayladı.

Yorumlar, merkez bankalarının katlanarak daha fazla borç ekleyerek büyük bir borç sorunundan bir şekilde kurtulabileceklerine inandıkları fikrini tartışan bir tweet paylaşımıyla  geldi.

Borç artıyor

Deflasyonla ilgili bir kitap olan “The Price of Tomorrow” un yazarı Jeff Booth, COVID-19 salgını daha ateşe atmadan önce, küresel bir ekonomide yaklaşık 88 trilyon dolar değerinde küresel borcun aslında 250 trilyon dolar olduğunu ve bu toplam borcun 185 trilyon dolarının son 20 yılda eklendiğini belirtti. Usdebtclock.org’a göre ABD, küresel toplamın % 10’undan fazlasıyla ulusal borç listesinin başında ve 26,7 trilyon dolarla sürekli yükselen bir borca sahip.

“Hangi biçimde olursa olsun gevşeme acımasız olacak” diyen Booth, kalan iki seçeneğin acımasız olduğuna inanıyor; ilki, bir bankacılık sisteminin çökmesini veya zaten toplu para basımıyla başlamış gibi görünen hiperenflasyon yoluyla temerrüde düşmeyi içeren bir deflasyonist depresyon yoluyla küresel borç üzerinde hükümetin temerrüdüdür.

Bu anlatıya devam eden Booth, “Benim mütevazı görüşüme göre – Bitcoin sadece servetiniz için değil, cankurtaran botu olarak da bir zorunluluktur” vurgusu yapıyor.

Yorumlar enflasyonist bir ortamda geliyor. Ağustos ayının sonlarında ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının enflasyonu artık ekonomik büyümeye birincil tehdit olarak görmeyeceğini açıkladı.

Bitcoin’in rolü

16 Eylül Çarşamba günü, Fed başkanlarının kısa vadeli faiz oranlarının önümüzdeki yıllarda % 0 -% 0,25 hedeflerinde kalacağına, buna karşın enflasyonun gerekli görülmesi halinde % 2 eşiğini aşmasına izin verilebileceğine karar verdiğini açıkladı.

FED, çoğu merkez bankası gibi, kabul edilebilir ve kabul edilemez enflasyon oranları olarak gördükleri hedef direklerini değiştirmekte özgürdür. Bu, teşvik önlemleri adına trilyonlarca dolar basma kabiliyetini içerir. Hükümetler, yarattıkları borç dağını aşındırmak için esasen para birimlerinin değerini düşürmek zorundadır.

Jeff Booth, 2008’de yaşananları yansıtıyor gibi görünen mevcut bankacılık sorunlarına dikkat çeken birçok Bitcoin savunucusundan biridir. Onun “Price of Tomorrow” adlı kitabı, büyük ölçüde kendi görüşüne göre iki tehlikeli ekonomik eğilim hakkında sert bir uyarılar içeriyor. Küresel ekonomi istikrarsız bir borç dağıyla desteklenirken, teknoloji ve fiyat deflasyonunun kalıcı yaygın işsizliğe neden olacağını iddia ediyor. Bu gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda  Bitcoin, mevcut kalan birkaç cankurtaran botundan biri olabilir.

Cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü yazar ne demek istedi? Bitcoin’e dump mı geliyor?

Ünlü yazar ne demek istedi? Bitcoin’e dump mı geliyor?

Şok: Rusya, Binance web sitesini kara listeye aldı!

Lider Bitcoin borsası Binance’in listelediği altcoin’in fiyatı sert sıçradı