in ,

Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak

Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak
Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak

Yerel haber ajansı Europe 1’in bildirdiğine göre Fransız tütün dükkanları gelecek yıldan itibaren küçük miktarlarda Bitcoin satabilecek.

Geçtiğimiz hafta imzalanan anlaşmanın bir sonucu olarak Fransız Tütün Dükkanları Federasyonu, Fransa Merkez Bankası’ndan Bitcoin satmak için izin aldı.

1 Ocak 2019’dan itibaren, ülke çapında 27.000’i bulan tütün dükkanından 3.000 ila 4.000 arasında tütün mağazası, müşterilerinin Bitcoin edinmesini sağlayan bir yazılımla donatılacak. Kalan işletmelerin de önümüzdeki yıllarda aynı yazılımla donatılması ve satılan kripto paraya karşılık 50, 100 veya 250 avroya denk bir değer elde etmesi bekleniyor.

Fransız medyası Europe 1’de yer alan haberlere göre düzenleyiciler,Fransız Tütün Dükkanları Federasyonu’nun taleplerini kabul etti. Vatandaşların kripto para konusundaki büyük ilgileri göz önünde bulundurulduğunda bu adımın tüketicilerin taleplerini tatmin edeceği bekleniyor.

Görünüşe göre, Fransız hükümeti birkaç yıl içinde sigara fiyatını 10 avroya kadar çıkarmayı hedefliyor.

Tütün dükkanı sahipleri, daha önce hükümeti, sigara vergisinden elde edilen geliri azaltacak bir grevle tehdit etmişti. Yeni kripto hamlesi, barışı sağlamada yardımcı olacak gibi görünüyor.

chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
kripto uzmanları

Toplam kayıp 70 milyarı geçerken kripto uzmanları sakin kalınmasını öneriyor

“Bitcoin (BTC) ödemelerinin işlenmesi yavaş ama istikrarlı bir düşüş görüyor.”

Ticari ödemeler için Bitcoin (BTC) kullanımında büyük düşüş