Fransız Borsa düzenleyici AMF 21 kripto web sitesini ve dijital varlığı kara listeye aldı

AMF
Fransız Borsa düzenleyici AMF 21 kripto web sitesini ve dijital varlığı kara listeye aldı

Fransız borsa düzenleyicisi Autorite des Marches Financiers (AMF), 26 Eylül tarihinde kriptoyla ilgili siteler de dahil olmak üzere 21 yeni yatırım web sitesinin kara listeye alındığını açıkladı.

AMF, kara listeye aldığını yeni eklediği bu 21 yeni yatırım web sitesini “uygun olmayan yatırımlar” sunan “izinsiz internet siteleri” olarak nitelendiriyor. Ve kullanıcıları varolan kara listeye yönlendiriyor.

AMF’nin yayınladığı benzer bir liste Belçika gözlemcisi tarafından da yayınlandı

Mart ayında düzenleyici kurum, kripto ve kripto varlıkları ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere 15 web sitesini kara listeye eklemişti. Ayrıca tüketicilere “yüksek getiri vaadiyle yapılan tüm reklam materyallerinin her zaman yüksek riskler taşıdığı gerçeğini göz ardı etmemeleri gerektiğini” de hatırlatmıştı.

Belçika’nın finansal gözlem kurumu olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu da (FSMA), kripto sektörüne özel olarak kara listeye 28 yeni site eklemişti. Ve tüketicilere konu ile ilgili gerekli uyarıları yapmıştı.

AMF ICO lisansı için özel yetki aldı

Fransa AMF ayrıca bu ayın başında,  ICO yapacak olan şirketlere lisans vermek için yeni yasal yetkileri aldı. Maliye Bakanı Bruno Le Maire da konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklama şu şekilde:

Fransa’daki ICO’lar için yasal çerçevenin dünyanın her yerinden yatırımcıları çekeceğini umuyoruz.

Yeni kurallar uyarınca, herhangi bir token ihracından önce, bir şirket lisans için AMF’ye başvuracak. Ve ajansa teklif ve ihraççı ile ilgili ayrıntılı bilgi verecek. Alınan tedbirler, AMF’nin daha önce yatırımcılar için riskli olduğu düşünülen ICO’lar için ek garantiler sağlamak üzere tasarlandı.

cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance