Flaş Haber: Coinbase XRP desteğini değerlendirmeye aldığını doğruladı

coinbase XRP
Flaş Haber: Coinbase XRP desteğini değerlendirmeye aldığını doğruladı

Aylar süren bekleyişten sonra Ripple (XRP) yatırımcılarının beklentileri nihayet kısa bir zaman diliminde gerçekleşebilir. XRP yatırımcılarını ilgilendiren bu gelişme, kripto borsası Coinbase’nin piyasanın en büyük ikinci büyük kripto parası için kendi platformuna eklemeyi değerlendirmeye aldığını doğrulaması ile ilgili.

Coinbase 30’dan fazla kripto parayı platformlarına eklediğini duyurdu

San Francisco merkezli Coinbase Cuma günü yaptığı açıklamada, içlerinde Cardano (ADA), EOS, NEO ve Tezos da dâhil olmak üzere geniş bir kripto varlık listesini platformlarına eklediklerini duyurdu.

XRP yatırımcıları, ABD ve diğer birçok ülkede piyasaya yeni girenler için en popüler kripto borsası olan Coinbase’de Ripple olmadığından dolayı  uzun süredir şikâyet ediyordu. Hatta şirket, 0x gibi daha küçük kripto paralar ve Zcash gibi daha tartışmalı olanları bile listeleme kararı almıştı.

Duyuru, Coinbase’in listeleme sürecini yenileme kararı sonrası geldi. Firmanın, yerel yönetmelikler nedeniyle tüm yargı bölgelerinde listelenmemiş olmasına rağmen, kripto varlık ağını genişlettiğini belirtiyor.

XRP listelemesi için değerlendirme ne anlama geliyor?

Tabii ki, “değerlendirme”, “listeleme” ile aynı şey değil. Coinbase, şirketin, duyuruda adı geçen her kripto paranın, Coinbase Pro ve Coinbase.com’a gireceğini “garanti edemeyeceğini” vurgulamıştı. Ayrıca, bazı kripto paralar yalnızca sınırlı destek alabilecek.

Yeni varlıklar eklemek hem teknik hem de uygunluk açısından önemli keşif çalışmaları gerektirir. Değerlendirdiğimiz tüm varlıkların sonuçta işlem için listeleneceğini garanti edemeyiz. Ayrıca, bizim listeleme sürecimiz, bu varlıkların bir kısmının, sadece yerel bir cüzdan kullanarak gönderme ya da alma kabiliyeti olmadan, sadece müşterilerin satın alma ve satma işlemleri için listelenmesiyle sonuçlanabilir.

Yine de, Coinbase’in en azından XRP’nin platformuna eklenmesini değerlendirdiğinin doğrulanması, şirket yöneticilerinin, şirketin her bir varlığın düzenleyici bir açıklığa sahip olduğuna inandığını öne sürdüğü, bu yılın başlarında belirgin şekilde ayrılıyor.

XRP, diğer birçok kripto para gibi, bu da tokenin bir menkul kıymet olduğu ve Blockchain girişimi Ripple’in – yakından ilişkili olduğu – yasal olmayan bu menkul kıymeti sunduğu suçlandığı iddiaları ile sarsılmıştı. Ripple ise bu iddiaları reddetmeye devam ediyor.

ccn

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance