in

Flaş gelişme! “Spotify kripto para ile ödeme kabul etmeye hazırlanıyor” iddiası

Spotify, kripto para ödemelerini kabul etmeye mi başlıyor?
Spotify, kripto para ödemelerini kabul etmeye mi başlıyor?

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük müzik dinleme hizmetlerinden biri olan Spotify, şirkette yeni bir rol üstlenecek kripto para geçmişine sahip adaylar arıyor.

Spotify kripto para birimlerinden anlayan müdür yardımcısı arıyor

Yeni yayımlanan bir iş ilanına göre şirket, ödeme stratejisi ve inovasyon departmanına katılmak için seçkin bir müdür yardımcısı arıyor. LinkedIn’de yapılan duyuruya göre, yeni iş ilanı çarşamba günü yayımlandı.


Yeni pozisyonun, Spotify’ın ödeme stratejisinin belirlenmesinde ve uygulanmasında önemli bir rol oynaması ve şirketin Facebook’un yakın zamanda yeniden markalanan kripto projesi Diem’e katılımını artırması bekleniyor. Duyuru ayrıca merkez bankası dijital para birimleri de dahil olmak üzere daha geniş dijital varlıklara ve kripto endüstrisine odaklanacak.

Sektöre dair pek çok alana hakim olunması bekleniyor

İlanda şu ifade yer alıyor:

Dağıtık defter teknolojisi, blok zincirleri, kripto para birimleri, sabit paralar, CBDC’ler ve diğer dijital varlıkların ortaya çıkan ekosistemindeki yeni fırsatların ve yeniliklerin daha fazla değerlendirilmesini sağlayacaksınız.

Gönderiye göre, yeni rol Spotify’ın Londra veya Stockholm ofislerinde yer alacak ve iki ofis ile diğer şirket konumları arasında sık sık seyahat gerektirecek.

Spotify, Ekim 2019’da Cenevre’de resmi olarak kurulan Libra Vakfı’nın ilk üyelerinden biri. PayPal ve MasterCard’ın aksine Spotify, Facebook’un kripto projesini küresel düzenleyicilerden artan incelemeler nedeniyle terk etmeyen firmalar arasında yer alıyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple CEO'sundan kritik açıklamalar: Bitcoin hakimiyeti ne zaman bitecek? XRP ile BTC arasında rekabet var mı?

Ripple CEO’sundan kritik açıklamalar: Bitcoin hakimiyeti ne zaman bitecek? XRP ile BTC arasında rekabet var mı?

200 yıllık Alman bankasından flaş hamle: Kripto para fonu başlatılıyor! Fonda hangi kripto paralar olacak?

200 yıllık Alman bankasından flaş hamle: Kripto para fonu başlatılıyor! Fonda hangi kripto paralar olacak?