in ,

Flaş Gelişme: New York kripto para madenciliğini yasaklayabilir!

Flaş Gelişme: New York kripto para madenciliğini yasaklayabilir!
Flaş Gelişme: New York kripto para madenciliğini yasaklayabilir!

Kripto Para Haber – New York milletvekilleri, kripto para birimi madenciliği operasyonlarını üç yıl boyunca yasaklayan bir yasa tasarısı sundu.

Pazartesi günü tanıtılan S6486 numaralı tasarı, tam bir çevresel etki beyanı incelemesine tabi tutulmadıkları sürece kripto para birimi madencilik merkezlerinin işleyişine bir engel koymayı amaçlıyor.


Tasarıda şu ifade yer alıyor:

“Kripto para madenciliği merkezleri, New York Eyaleti’nde genişleyen bir endüstridir. Dönüştürülmüş fosil yakıt santrallerinde, uykuda olan santrallerde bile yapılıyor.”

Devlet, İklim Liderliği ve Toplum Koruma Yasasının bir parçası olarak, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarının 1990 seviyelerine göre %40 azaltılması çağrısında bulundu. Bu, 2050 yılına kadar ekonomisinin tüm sektörlerinde %85’e ve net sıfır emisyona geleceği anlamına geliyor.

Tasarı, mevcut ve önerilen madencilik operasyonları için geçerli olacak. Sera gazı emisyonları üzerine kümülatif bir etki değerlendirmesine ek olarak, su, hava kalitesi veya yaban hayatı üzerindeki tüm etkilerin bir incelemesini de içerecek. İncelemeler 120 günlük bir kamuya açık yorum süresine sahip olacak.

Bitcoin’in enerji tüketimi üzerinde önemli bir etkisi oldu. Fikir birliği algoritması, madencilerin işlemleri zincirdeki bir bloğa dahil etme şansı için rekabet ettiği iş kanıtı adı verilen bir sürece dayanıyor. Bunu yapmak için karmaşık bir matematik problemini çözmek için rekabet ediyorlar. Bitcoin protokolü, blok üretimini her 10 dakikada bir olacak şekilde düzenlemeyi amaçlıyor. Bunu yapmak için, ağa daha fazla madenci katıldıkça matematik problemini daha zor hale getirmesi ve daha fazla bilgi işlem gücü eklemesi gerekiyor.

İş kanıtı, Bitcoin daha popüler hale geldikçe ağdaki toplam hesaplama gücünü yukarı doğru zorluyor. Kripto para birimi, son zamanlarda fiyatının yükseldiğini gördü ve hash oranını yükseltti.

Bitcoin Enerji Tüketim Endeksi’ne göre, şu anda tek bir bitcoin işlemini gerçekleştirmek 1138 kWh enerji harcanıyor ve bu da 39 gün boyunca ABD’deki tek bir ev için gereken enerjiye denk geliyor. Bitcoin ağı, her yıl Hollanda ile yaklaşık aynı miktarda enerji kullanıyor.

itpro


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple ikinci çeyrek raporunu yayınladı: XRP işlem hacmi, satışlar ve çok daha fazlası

Ripple fiyat analizi: XRP için sıradaki hamle ne olacak?

Dijital yuan projesinde sona gelinirken dev duyuru: Mastercard işe dahil oldu!

Dijital yuan projesinde sona gelinirken dev duyuru: Mastercard işe dahil oldu!