in

Flaş Gelişme: Dev ödeme firması PayPal stabilcoin çıkarmak üzere olabilir!

Flaş Gelişme: Dev ödeme firması PayPal stabilcoin çıkarmak üzere olabilir!
Flaş Gelişme: Dev ödeme firması PayPal stabilcoin çıkarmak üzere olabilir!

Kripto Para Haber – Geçtiğimiz sonbaharda, dünyanın en büyük ödeme işlemcisi PayPal, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına olanak sağlamak adına Paxos ile ortaklık kurmuştu. Kripto hizmetine olan talep şimdiye kadar şirketin beklentilerini aştı.

Kripto için talep artışı sürerken ödeme devi, bir stablecoin çıkararak kripto endüstrisinin daha da derinine inmek için hazırlanıyor olabilir.


PayPal stabilcoin’ini Avalanche ile çıkarabilir

Konuyla aşina olan dört anonim kaynak, TheBlock’a PayPal’ın şu anda en büyük stabilcoin protokol geliştiricilerinden bazılarıyla görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Bu, ödeme devinin kendi stabilcoinini oluşturmak için üçüncü taraf bir şirketin hizmetlerini kullanmayı planladığı anlamına geliyor.

Kaynaklar, Avalanche’ın geliştirilmesini destekleyen ekip olan Ava Labs’ı, stabilcoin lansmanı konusunda PayPal ile görüşmeler yapan merkezsiz uygulama geliştirme platformlarından biri olarak gösteriyor.

Şirketin bir sözcüsü, finans alanında bir lider olarak PayPal’ın farklı dijital para birimlerinin ve yeni dijital altyapı hizmetlerinin altında yatan potansiyeli ve dijital ticareti zenginleştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmeye devam edeceğini belirtti. Ancak sözcü, “Söylentiler ve spekülasyonlar şirketin gelecek planları hakkında öngörüde bulunmaz” diye keledi.

PayPal bu stabilcoin planlarıyla gerçekten ilerlerse, kripto endüstrisindeki çalışmalarında büyük bir ilerlemeye işaret edecektir. Değeri ABD dolarına sabitlenen dijital para birimleri olan sabit paralar, son yıllarda popülaritesini artırıyor. 2021’in başındaki yaklaşık 27 milyar dolardan, toplam stabilcoin arzı şu an 83 milyar doların üzerine çıkmış durumda.

Her görüş olumlu değil

OKEx kripto para borsası ise PayPal tarafından çıkarılacak bir stabilcoinin ödeme endüstrisini “ciddi şekilde bozacağını” iddia etti.

PayPal’ın kendi stabilcoinini başlatmaya karar vermesi sürpriz olarak yorumlanmıyor. Facebook’un Libra Derneği’nden ayrılmasından bu yana, kripto para dünyası içindeki bazı kişiler firmanın muhtemelen kendi tokenini çıkaracağını düşünüyordu.

PayPal’ın bir stabilcoin projesiyle ilerleyip ilerlemeyeceği henüz belli değil. Ancak şirket, kitlesel kabul için bir dönüm noktası olabileceğini kanıtlayan kriptoyu ana akıma getirme niyetinde gibi görünüyor.

E-ticaret sektöründeki diğer şirketler arasındaki eBay, Visa ve Mastercard da kripto para çalışmaları yapıyor.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple yönetim kuruluna ABD ekonomisinin kilit ismi transfer edildi!

Ripple yönetim kuruluna ABD ekonomisinin kilit ismi transfer edildi!