in

Flaş gelişme! ABD’nin en büyük bankalarından biri stablecoin mi çıkarıyor?

Dev banka Bitcoin ile çok yakından ilgileniyor! İşte ayrıntılar
Dev banka Bitcoin ile çok yakından ilgileniyor! İşte ayrıntılar

ABD’nin en büyük bankalarından biri konumunda bulunan Goldman Sachs, bugün bomba bir iddiayla gündeme geldi. Bankanın yeni küresel dijital varlıklar başkanı, yakında bir stablecoin çıkarma ihtimalleri bulunduğunu açıkladı.

Geçen ay banka için çalışmaya başlayan 46 yaşındaki Mathew McDermott, Goldman Sachs’ın bugün CNBC ile yaptığı röportajda “kendi fiat dijital tokenlerini yaratmanın ticari canlılığını araştırdıklarını” söyledi.


Goldman, stablecoin ve Blockchain konusunda meraklı

Bankanın bu merakını uygulamaya geçirip geçirmeyeceği kesin değil. Ancak banka, Blockchain ile ilgili gelişmelerle ilerlemeye hayli hevesli. McDermoot, röportajda “tüm varlıkların ve yükümlülüklerin bir blok zincirine özgü olduğu bir finansal sistemin” önümüzdeki 10 yıl içinde görebileceğimiz bir şey olduğunu söyledi.

McDermott, CNBC’ye, her şeyi dijitalleştirerek “büyük verimliliklerin” yaratılabileceğini ve “borç ihracı, menkul kıymetleştirme, kredi oluşumunun” teknolojik ilerlemelerle iyileştirilebileceğini söyledi.

Goldman Sachs’ın yeni küresel dijital varlıklar başkanı, yönettiği ekibi ikiye katlamak için çalışıyor, Asya ve Avrupa’daki insanlarla sözleşme yapıyor. İlk işe alımlarından biri, daha önce JPMorgan’ın kripto parası JPM Coin’i başlatmasına yardım eden Oli Harris.

McDermott ile dev bankanın dijital çalışmaları hız kazanabilir

McDermott, finans alanında uzun bir geçmişe sahip ve Kasım 2005’ten beri Goldman Sachs tarafından istihdam ediliyor. Daha önce başka bir çok uluslu yatırım bankası olan Morgan Stanley için analist olarak çalışıyordu.

Goldman Sachs uzun zamandır Blockchain teknolojisini takip ediyor. Henüz mayıs ayında, banka Bitcoin’in bir varlık sınıfı olduğunu reddetmişti. Öte yandan McDermott, bugün kripto para söz konusu olduğunda bankanın kurumsal müşterilerinin ilgisinde bir artış olduğunu ve “kripto para birimlerine olan ilginin yeniden canlandığını hissettiğini” söyledi.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Circle ve BCB arasında dev ortaklık...

Küresel dijital varlık şirketi BCB ile Circle arasında dev ortaklık

Tarihi transfer! 1 milyar dolarlık Bitcoin “komik” bir ücret karşılığında taşındı

Tarihi transfer! 1 milyar dolarlık Bitcoin “komik” bir ücret karşılığında taşındı