in ,

Bitcoin tarihinde bir ilk: Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri başlatılıyor

Bitcoin tarihinde bir ilk: Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri başlatılıyor
Ledger cüzdan kullanıcıları Bitcoin Cash’lerine erişemiyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin (BTC) türevleri sağlayıcısı LedgerX, bireysel yatırımcılar için fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini resmen piyasaya sürdü.

Bitcoin vadeli işlemleri Omni platformunda

LedgerX, Twitter hesabı aracılığıyla, fiziksel vadeli işlem tekliflerinin Omni işlem platformunda yayınlandığını bildirdi.

Bitcoin için yapılan fiziksel sözleşmeler, 2017’de CBOE ve CME gibi borsalar tarafından sunulanlardan farklıdır. CME’de şu anda mevcut olan Bitcoin sözleşmelerinde Bitcoin fiyatından alınıp satılmasına rağmen, Bitcoin yerine nakit takası yapılıyor. Bu nedenle, Bitcoin ile organik bir bağlantıdan söz edilemez, ancak fiziksel sözleşmelerde Bitcoin el değiştiriyor.

LedgerX’in geçtiğimiz ayın sonunda ABD regülatörü Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’undan (CFTC) vadeli işlemler için gerekli lisansını almıştı.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin ve XRP

İşte analistlere göre yükselme potansiyeli olan güçlü altcoin’ler

Almanya'nın en büyük ikinci borsasından yeni Bitcoin borsası

Dikkat: Yalnızca iki Bitcoin borsası güvenli