in

Fiyat artışları popüler Altcoin’lerin ilk 10 sıralamasındaki yerlerini değiştirdi

Fiyat artışları popüler Altcoin’lerin ilk 10 sıralamasındaki yerlerini değiştirdi
Binance Coin ve Polkadot şu anda piyasa değeri açısından en büyük beşinci ve altıncı kripto para birimleri durumunda. Her iki altcoin de Chainlink ve Bitcoin Cash'i geçerek sıralamada üst sıralara çıktılar.

Binance Coin ve Polkadot şu anda piyasa değeri açısından en büyük beşinci ve altıncı kripto para birimleri durumunda. Her iki altcoin de Chainlink ve Bitcoin Cash’i geçerek sıralamada üst sıralara çıktılar.


Sıralamada değişiklik

Piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para birimlerinin sıralamasında değişiklikler yaşanıyor.

Binance’in yerel kripto para birimi olan BNB ile Polkadot, piyasa değerine göre sırasıyla beşinci ve altıncı en büyük kripto paralar oldu.

Bir gecede gerçekleşen sıralama değişikliği hem BNB hem de Polkadot’un (DOT) fiyatlarındaki keskin artıştan kaynaklanıyor. BNB son 24 saatte %15,35 artarak 31 dolara yükseldi ve DOT son 24 saatte %14,63 artarak 5,22 dolara geldi.

Chainlink ve Bitcoin Cash’in artışları ise çok azdı. Chainlink %1.29 artarak 12.59 $’a ve Bitcoin Cash %1.89 artışla 228.86 $’a yükseldi. Chainlink ve Bitcoin Cash, şu anda piyasa değerine göre sırasıyla yedinci ve sekizinci kripto para birimleri.

Piyasa değeri, bir kripto paranın fiyatı ile arzının çarpılması neticesinde hesaplanıyor. Dört kripto paranın her biri için piyasa değerleri oldukça benzer  durumda olup  4,2 milyar ile 4,5 milyar dolar arasında değişiyor. Ancak Binance Coin ve Polkadot fiyatlarındaki artış, Chainlink ve Bitcoin Cash’in önüne geçti.

Kripto paraların piyasa değerleri

Binance Coin: 4,475,881,823 $.

Polkadot: 4.449.408.129 $.

Chainlink: 4.405.434.454 $.

Bitcoin Cash: 4,237,717,655 $.

Aşağı sıralarda bu yer değişiklikleri meydana gelirken piyasa değerine göre ilk dört kripto para, Bitcoin, Ethereum, Tether ve XRP çok önde yer alıyor. Dördüncü sırada yer alan XRP’nin piyasa değeri 11,1 milyar dolar. ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin Tether’in piyasa değeri ise 14,7 milyar dolar seviyesinde. İkinci sırada ise  42,7 milyar dolar değerindeki Ethereum bulunuyor. Birinci sırada ise zaten 193,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin yer alıyor.

Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri ise 345 milyar dolar seviyesinde.

Decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BTK, Kripto Para Araştırma Raporu yayımladı!

BTK, Kripto Para Araştırma Raporu yayımladı!

DeFi protokolü bir kez daha saldırıya uğradı – kayıp devasa boyutta

DeFi protokolü bir kez daha saldırıya uğradı – kayıp devasa boyutta