Libra ekibine kritik transfer: Genel danışmanlığa 20 yıllık deneyimli isim atandı
Libra ekibine kritik transfer: Genel danışmanlığa 20 yıllık deneyimli isim atandı

Facebook, Libra projesi için 50 kişi işe almayı planlıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook, Libra projesi için bu yılın sonuna kadar İrlanda’da 50 kişiye kadar personel almayı planlıyor.

Irish Times tarafından bugün yayımlanan habere göre yeni işler pek çok uzmanlık alanına yayılmış durumda. Bazılarına ise şimdiden başvuru yapılabiliyor.

Libra projesine 50 personel daha dahil olacak

Calibra Operasyon Müdürü Laura Morgan Walsh, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Bu küresel belirsizlik döneminde Dublin’de bulunan ekibimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Calibra cüzdanını destekleyen operasyon ekibimizi genişletmek için dolandırıcılık, uyumluluk, işgücü yönetimi ve müşteri hizmetleri konularında aktif olarak uzmanlar alıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Libra Libra Derneği, projenin whitepaper’ında çok kritik değişiklikler gerçekleştirmişti. Proje artık pek çok para birimiyle birlikte tek bir stabilcoin geliştirmeyi planlıyor. Bu hamlenin Libra ağını düzenleyici kaygılardan uzaklaştırarak piyasa odaklı açık ve rakebetçi bir hale getirmesi bekleniyor.

Proje eleştiri oklarından ve düzenleyici endişelerinden sıyrılmaya çalışıyor

Libra projesi ilk kez Haziran 2019’da “bankasız bankacılık” yapma misyonuyla başlatıldı ancak pek çok düzenleyiciden önemli eleştiriler aldı. Geçen sene Mark Zuckerberg projeyle ilgili yargı önünde ifade vermek zorunda kalmıştı. Projenin önemli ortaklarından bazıları, bu yılın başlarında projeden çekildi. Bu şirketler arasında PayPal, Mastercard ve Visa da yer alıyor.

Yine de Facebook projeyi kasım ayı ortası ile bu yıl sonu arasında başlatmaya kararlı görünüyor.

theblockcrypto

Libra projesinde şok gelişmeler! White paper’da kritik değişiklik


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin