in , ,

Facebook, Google, Apple, Tesla Hisseleri Solana’ya Geliyor

Facebook, Google, Apple, Tesla Hisseleri Solana'ya Geliyor
Facebook, Google, Apple, Tesla Hisseleri Solana'ya Geliyor

Kripto Para Haber – FTX borsası, Digital Assets AG ile birlikte Solana ‘da tokenleştirilmiş hisse senetlerinin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor.

Digital Assets AG, Solana’ya 55 şirket için tokenleştirilmiş hisse senetleri getiriyor. FTX borsası, KYC (Kimlik doğrulaması) sürecini tamamlayan kullanıcılar için alım satımı sağlayan ilk platform olacak.


Solana ağında Blue Chip Hisseleri

Solana, Facebook, Apple, Google, Netflix, Nvidia, PayPal, Square ve Tesla gibi birçok şirket için tokenize edilmiş hisse senetlerine ev sahipliği yapacak.

Digital Assets AG (DAAG), Katman 1 blok zinciri platformunda 55 tokenize hisse senedini listelemeyi planlıyor. İsviçreli firma, Binance ve FTX gibi borsalarda ve ayrıca özel blok zincirlerde serbest hisse senetleri sağlıyor. Serbest tokenler, bu hisselerin halka açık arzını temsil eden düzenlenmiş varlıklardır.

DAAG Tokenized Stocks’un menkul kıymetler tanıtım broşürleri, hisse senetlerinin Avrupa Ekonomik Alanında geçerli hale getirilmesi için Lihtenştayn Finansal Piyasa Otoritesi (FMA) tarafından onaylanmıştır.

Crypto Briefing ile paylaşılan basın açıklamasına göre, FTX borsası, DAAG’ın hisse senedi tokenlerinin Solana’da alım satımına öncülük edecek. Borsanın KYC sürecini tamamlayan ve yargısal olarak izin verilen bölgelerde yaşayan herhangi bir kullanıcı, tokenleri takas edebilecektir.

“DAAG’ın tokenleştirilmiş hisse senedi altyapısı, temel piyasa yapısında bir paradigma değişikliğini kolaylaştırmaya yardımcı olacak ve bu sektörde standardı belirlemek için Solana ve DAAG ile çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, DAAG “Bu yeni hisse senedi tokenlerini desteklemeye hazır DeFi ürünleriyle Solana üzerine inşa edilebilecek finansal teknolojiyi genişletmeye hazır olduğunu” da ifadelerine ekledi.

Tokenleştirilmiş hisse senetleri, kripto dünyasında yeni değil. FTX, Binance ve Bittrex Global, birden fazla hisse senedi ve emtia tokeninin ticaretine imkan tanımaktadır, ancak tokenler platformlar arasında aktarılamıyor. DAAG’ın hisse senedi lansmanı ise, ikincil piyasaya, harici uygulamalara, diğer Solana adreslerine veya uygulamalara aktarımlara izin vererek, DeFi uygulamalarında erişim için ağ geçidini açacak.

cryptobriefing

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

New York, Çin Krizinin Ardından Bitcoin Merkezi Olabilir

New York, Çin krizinin ardından bitcoin merkezi olabilir

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Enjin coin karbon kirliliği mücadelesine katıldığını açıkladı