in ,

Evrensel Bitcoin (BTC) geliri nedir?

Evrensel Bitcoin (BTC) geliri nedir?
Bitcoin’de gerçekleşecek “halvening” olayı fiyatı nasıl etkileyecek?

Demokrat başkan adayı Andrew Yang, Satoshi’yi kullanarak Evrensel Temel Gelir (UBI) ödeme fikrine katıldı. Bay Yang, en yüksek profilleri olan demokratik adaylardan biri olarak tanınıyor. Aynı zamanda, Bitcoin (BTC) ve dijital para birimleri hakkında birçok kez konuştu.

Evrensel Bitcoin geliri nedir?

Andrew Yang, Evrensel Temel Gelir (UBI) ile ilgili politikalarını tartıştı. Ayrıca, Asyalı Amerikalıların Amerika Birleşik Devletleri’nde siyasete nasıl daha fazla katılmaları gerektiğinden de bahsetti. UBI’nin, her vatandaşın temel ihtiyaçlarını karşılamak için belirli miktarda para kazandığı bir politika olduğunu belirtti. 18 yaşından büyük ABD vatandaşlarına 1.000 dolar vermek istediğini söyledi.  Bay Yang, ABD’de UBI ile ilgili ve ülkedeki ailelere yardım edebilecek birkaç girişim olduğunu açıkladı.

Ayrıca teknolojinin 21. yüzyılın “petrolü” olduğunu belirtti. Konuşma sırasında Andrew Yang’a, Evrensel Temel Gelir yerine, 18 yaşın üzerindeki her ABD vatandaşına ayda 1.000 dolar ödeyecek bir Evrensel Bitcoin Geliri düşünüp düşünmediği soruldu.  Bununla ilgili net bir cevap vermemesine rağmen Andrew Yang, kripto paralarla ilgili konuşmayı sevdiğini söyledi.  Kripto para topluluğunda bir hype dönemi olmasına rağmen, dijital varlıkların altında yatan teknolojinin (Blockchain) çok yenilikçi olduğunu belirtti.

Demokrat başkan adayı Andrew Yang, kripto para yanlısı

Cumhurbaşkanlığı adayı, kripto topluluğuna sektör deneyimi olan ve kripto para piyasası hakkında çok şey bilen birkaç arkadaşı olduğunu da belirtti.  Daha sonra verilerden ve nasıl korunacağından bahsetmeye başladı. Şirketler şu anda kullanıcıların verilerini satmakta. Yang, verinin her kullanıcının özel özelliklerine göre farklı fiyatlarla değerlendirildiğini belirtti. Sağlık koşullarına sahip yolcular ve bireyler, verilerini normal insanlardan çok daha yüksek fiyatlara satıyor. Yang, şirketlerin verilerini elde ettikleri kullanıcılarla parayı paylaşmasını istiyor.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Zilliqa (ZIL) büyük bir ağ güncellemesi gerçekleştiriyor

Zilliqa (ZIL) büyük bir ağ güncellemesi gerçekleştiriyor

Ari David Paul, Bitcoin için en büyük tehlikeyi açıkladı

Ari David Paul, Bitcoin için en büyük tehlikeyi açıkladı