Etoro Analisti: “Wall Street Bitcoin ile köprüler kuruyor.”

Etoro Analisti: “Wall Street Bitcoin ile köprüler kuruyor.”
Etoro Analisti: “Wall Street Bitcoin ile köprüler kuruyor.”

Etoro Analisti: “Wall Street Bitcoin ile köprüler kuruyor.” Simsarlık şirketi Etoro‘nun kıdemli bir piyasa analisti olan Mati Greenspan, Wall Street’in Bitcoin’e yeni likidite enjekte etmeye hazır olduğunu ve piyasanın buna ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Etoro Analisti: “Wall Street, piyasaya dahil olmak üzere.”

Mati Greenspan Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin’in pazar düzeni ve bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına değindi. Konuyu kurumsal bir bakış açısı ile ele alan Mati Greenspan, Wall Street’in piyasaya dahil olmak üzere olduğunu belirtti. Ayrıca piyasaya ne kadar fazla likidite getirebilirseler o kadar iyi olacağını da vurguladı. Mati Greenspan açıklamalarına şunları ekledi:

Konuştuğumuz gibi köprüler kurulmaya başladı bile. Piyasaya istedikleri katkıyı sunabilecekler mi? Bundan emin değilim. Ama önemli olan, bu piyasaya yeni bir likidite katmaya hazır olmaları ve en azından fiyatı dengeleyecek yatırımlar yapabilirler.

Wall Street, Bitcoin fiyatının yüksek olduğu dönemde piyasaya girme fırsatını kaçırdı

Mati Greenspan Wall Street’in  geçen yıl Bitcoin fiyatının (BTC) yüksek olduğu dönemde piyasaya girme fırsatını kaçırdığını belirtiyor. Mati Greenspan, Etoro’nun hesap açarak Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen kullanıcı sayısında özellikle Kasım ayında bir yükseliş gözlemlediğini de söyledi.

Etoro Analisti: “Bitcoin fiyatındaki düşüş yeni bir şey değil.”

Mati Greenspan, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün yeni bir şey olmadığını, Bitcoin’in tarihsel gelişimine bakıldığında bu tarz fiyat hareketlerinin daha önce de görüldüğünü söyledi. Gerçekten de Bitcoin 2013 yılında önce değerinin %70’ini birkaç aylık bir sürede kaybetti. Ancak bunun ardından hemen yükselişe geçerek diğer kripto paraların önüne geçti.

Etoro Analisti: “Kripto paralar merkez bankalarından bağımsız olarak ilerleyecek.”

Mati Greenspan’a, mali sistemdeki Bitcoin’in gelecekteki rolü ve merkez bankalarının kripto para birimleriyle birlikte olup olmayacağını soruldu. Buna cevaben Mati Greenspan, kripto paraların merkez bankalarından bağımsız olarak faaliyet göstereceğini ve toplumun ve kullanıcılarının gücünün kripto paraları ileriye taşıyacağını belirtti.

Ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in kullanılması konusu gündemini hala koruyor

Bitcoin, Bitcoin Cash ve Lightning Network konusundaki tartışmalar ile birlikte, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in kullanılması konusu gündemini hala koruyor. Örneğin, Bitcoin’in ilk zamanlarında işlemler anında gerçekleşiyor ve işlem ücretleri de mantıklı oluyordu.

Mati Greenspan, Aralık 2017 ve Ocak aylarında Bitcoin için artan talebin “ağda tıkanmayı” tetiklediğini ve bunun da daha pahalı işlem maliyetlerine yol açtığını vurguladı. Şimdi fiyatın düşmesi ve buna bağlı olarak taleplerin azalmasıyla Bitcoin’in yeniden ortaya  çıkacağını belirtti. Mati Greenspan ayrıca piyasaya giren fazla likiditenin daha iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Etoro, küresel bir ticaret ve yatırım platformudur

Etoro şu anda, Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve Ripple’ın da dahil olduğu olduğu yarım düzine kadar kripto parayı destekleyen küresel bir ticaret ve yatırım platformudur. Etoro platformu, kripto para birimlerine yatırım yapmayı ve bu yatırımları basitleştirmek için tasarlandı. Mati Greenspan, kısa bir süre önce bir Bitcoin Cash (BCH) ticaretini neredeyse %10 zararla kapattı. Ancak Mati Greenspan, Etoro sitesinde konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Portföyümde fazlaca kripto para var. Başka yatırımlar için biraz nakit topluyorum.

Etoro Analisti: “Wall Street Bitcoin ile köprüler kuruyor.”
Etoro Analisti: “Wall Street Bitcoin ile köprüler kuruyor.”

En güncel haberleri Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ccn

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance