in , ,

Ethereum son çöküşten nasibini aldı: ETH 2.0’dan da haber geldi

En iyi kripto para yatırım stratejisi hangisi? Usta analist açıkladı
En iyi kripto para yatırım stratejisi hangisi? Usta analist açıkladı

Kripto para yatırımcıları ve trader’lar, bugün Bitcoin liderliğinde tüm dijital varlık dünyası için hayli enteresan bir günü geride bıraktı. Gece yarısı yükselişe geçen kripto para piyasası bugün 17.45 sularında dünkü konumuna geri döndü. Ethereum da bu kargaşadan nasibini aldı.

Bitcoin için 14-15 saatlik bir süre zarfı oldukça sakin geçerken Ethereum öğlen saatlerinde BTC’den ayrışarak çok kritik olan 250 dolar seviyesini aşmayı başardı. Yaklaşık 4 saat boyunca 250-252 dolar aralığında işlem gören ETH için işler yolunda görünüyordu. Ancak saatler 17.45’i gösterdiğinde kripto para tüm piyasayla birlikte dik bir düşüş yaşadı. 233 dolara dek düşen ETH yaklaşık 4 saattir 235 doları bir kez daha aşabilmek için mücadele veriyor.


Günlük ETH grafiği

Bitcoin çöküşü sebebiyle ETH de bir önceki direnç seviyesi 225 dolara dek geriledi.

BTC’deki çöküş gerçekleşmeden önce, Binance ve Bitmex’e gönderilen Bitcoin miktarı ciddi bir artış yaşadı. CryptoQuant’tan alınan verilere göre bu iki borsaya çok kısa bir sürede sırasıyla 2.206 BTC ve 878 BTC gönderildi. Sonraki satışlar Ethereum’u 225 dolara düşüren domino etkisi ile sonuçlandı. İki borsanın Bitcoin hareketliliği aşağıdaki grafikte görülebiliyor.

Ethereum 2.0 ile ilgili son gelişmeler

Günün erken saatlerinde Ethereum projesinin geliştirme ekibi ETH 2.0’ın ilerleyişi hakkında bir güncelleme yayınladı. Blog yazısında, Ethereum 2.0’ın lansmanına oldukça yaklaşıldığı belirtilse de net bir zamandan söz edilmedi. Birçok yatırımcı, geliştirici ve trader bu açıklamadan ötürü ETH 2.0’ın temmuz ayından önce piyasaya sürüleceği fikrine kapılmış durumda. Ethereum blogundaki güncellemeden kısa bir alıntı aşağıda bulunabilir.

ETH2, Ethereum’a yükseltilmiş, yeni nesil, yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve güvenli, merkezi olmayan bir fikir birliği sağlama konusunda büyük bir taahhüttür. Bunu gerçeğe dönüştürmek için her gün onlarca takım ve yüzlerce kişi çalışıyor. Seçtiğimiz yol zor, ancak muazzam bir ilerleme kaydedildi ve devam ediyoruz.

ethereumworldnews

2 Haziran Ethereum analizi: 250 doları kıran ETH için sıradaki durak neresi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"

Bitcoin sert çakıldı! Bugün 10.000 doları aşan BTC bir kez daha çöktü

Bitcoin 2.000 dolar geriledi, piyasayı korku kapladı: BTC için sırada ne var? İzlenecek kritik seviyeler

3 Haziran Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası