in ,

Ethereum mu Solana mı? Şu anda hangi altcoin yatırımı daha iyi bir seçenek olabilir?

Ethereum mu Solana mı? Şu anda hangi altcoin yatırımı daha iyi bir seçenek olabilir?
Ethereum mu Solana mı? Şu anda hangi altcoin yatırımı daha iyi bir seçenek olabilir?

Kripto Para Haber – Genel anlamda kripto getirleri bu hafta çoğu altcoinde negatifti. Bu hafta da düşüşle başladı. Solana (SOL) haftanın ilk günü yüzde 10’a yakın düşüşle 24 dolar bandına girmişken Ethereum (ETH), yüzde 4 düşüşle 1.800 dolar bandında kalma çabasında.

Aynı sektördeki bir tecrübeli diğer daha yeni olan projelerin tokenlerine yatırıım için birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekiyor. İlk olarak Solana önemli bir sosyal medya gücüne sahip olmaya başladı. CoinGecko, Solana’nın Reddit abonelerinin sayısının yılın başından bu yana büyük ölçüde arttığını gösteriyor.


Kaynak: Messari

İlginç bir şekilde, SOL’un fiyatı Mayıs ayında düşüş trendine başladığında, piyasa değer hakimiyeti bundan pek etkilenmedi. Aslında, yazının yazıldığı sırada aynı oran önemli bir detay olarak %0,564’te duruyordu. Karşılaştırma için bakmak gerekirse, altcoin’in 1 Ocak’taki hakimiyeti sadece %0,01 idi.

Bu aşamada altcoin, yükseliş trendini sürdürmek için yolundaki bir avuç engelin üstesinden gelmek zorunda kalacak.

Başlangıç ​​olarak, hacimlerdeki düşüş Haziran ayının son haftasından beri Solana için bir endişe kaynağı oldu. Ekteki grafikte gösterildiği gibi, hacmin yazım anaındaki değeri (65.95 milyon$), 20 Mayıs’ın yerel zirvesi (2.06 milyar$) ile karşılaştırıldığında oldukça düşük. Yalnızca hacimler yükseldiğinde, SOL’ün fiyatı, ihtiyaç duyduğu gerçek alım gücüne kavuşabilir.

Kaynak: Messari

Altcoin oynaklığı da bu konuda Haziran ortasından beri bir engel teşkil ediyor. Aynı şey daha çok aşağı doğru eğildi. Yazma sırasında, SOL’nin oynaklığı 1,35’teyken, volatilite 16 Haziran’da 2,6 değerini yansıtıyordu.

Şimdi, sosyal medya platformlarındaki aboneler bir artış görmüş olsa da, altcoin’in sosyal hakimiyeti ve sosyal hacmi herhangi bir artış görmedi. Çok yüksek olmayan sosyal duyarlılık, SOL’nin fiyatı için düşüş eğilimi gösteriyor. Bu, Santiment’in tablosu tarafından da kanıtlandı.

Ancak Solana’nın GitHub’daki haftalık geliştirme etkinliği oldukça etkileyici. Aslında, Ethereum’la başabaş rekabet halinde

Nitekim Solana, L2’ye ve sharding’e bağlı kalmadan ölçeklendirilebilir. Bu, altcoini yatırımcılar için harika bir seçenek haline getiriyor. Ek olarak, Solana’nın bir yıllık RoI’si %2.718,32 gibi muazzam bir oran olurken, ETH aynı zaman diliminde yalnızca %730 getiri elde edebildi.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son 24 saatteki Bitcoin düşüşü Grayscale fonuna pahalıya patladı

Grayscale CEO’su, ABD Bitcoin ETF’sinin onaylanacağını düşünüyor

Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi

Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi, daha fazla düşüş olasılığına mı işaret ediyor?