in , ,

Ethereum madencilik geliri, üst üste dördüncü ayda da Bitcoin’i geçti

Bitcoin ve Ethereum duraklama döneminde: Yatırımcılar ne yapmalı?
Bitcoin ve Ethereum duraklama döneminde: Yatırımcılar ne yapmalı?

Kripto Para Haber – NFT endüstrisi üzerindeki benzersiz ilgi sebebiyle Ethereum madencilik geliri, Ağustos ayında %60 artış gösterdi. Temmuz ayı için Ethereum madencilik geliri 1,08 milyar dolar civarındayken, bu sayı Ağustos ayında 1,65 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin madencilik geliri de fiyatların yükselişiyle artışa geçti. BTC madencilinin getirisi Temmuz ayında 971 milyon doların biraz üzerindeyken Ağustos ayında %25 artışla 1,23 milyar dolara ulaştı.


Ethereum madencilik geliri, Bitcoin’i devirdi

Ethereum, madencilik geliri açısından Bitcoin’e büyük bir fark attı. Kesin olmak gerekirse, Ethereum madencilik geliri, Ağustos ayında Bitcoin’e kıyasla yaklaşık %35 daha fazla arttı.

Ethereum madencilik geliri ilk olarak Mayıs ayında Bitcoin’inin üzerine çıktı ve o zamandan beri trendi korumayı başardı. Ağustos ayı itibarıyla Ethereum madencilerinin art arda Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde ettiği dördüncü ay geride kalmış oldu. Bu, kripto tarihindeki en uzun süre.

EIP-1559 ile ETH yakımları başladı

Merakla beklenen EIP-1559 nihayet 5 Ağustos’ta başladı. Londra güncellemesi adlı çok daha büyük bir güncellemenin parçası olan yükseltme, Ethereum’un tahmin edilemez doğası nedeniyle sorunlu olduğu düşünülen ücret mekanizmasında değişiklikler getirdi.

Görünüşe göre, EIP-1559’un en iyi yanı, ağ her kullanıldığında bir miktar ETH yakması. Bu özellik piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptoya bir deflasyon unsuru eklerken, aynı zamanda ETH madencilerinin aldığı miktarı da azaltıyor. EIP-1559 güncellemesiyle her dakika yaklaşık 3 ETH yakılıyor.

Temmuz ayında, Ethereum madencileri madencilik gelirlerinin bir parçası olarak 91.000 ETH toplayabildi. Ancak bu sayı Ağustos ayına kadar yaklaşık 61.000 ETH’ye düştü. Bu keskin düşüşe rağmen, NFT çılgınlığının yol açtığı benzeri görülmemiş piyasa faaliyeti ile birlikte Ethereum fiyatındaki son artış, madencilik gelirinde bir artışa neden oldu.

Ethereum madencileri HODL yaparken Bitcoin madencileri satış yapıyor

Merkezi kripto borsalarındaki Ethereum bakiyesinin 2018’den bu yana en düşük seviyelere düştüğünü belirtmekte de fayda var. Bu durum, madencilerin fiyatlardaki son artışa rağmen kripto paralarını satma konusunda isteksiz olduğunu gözler önüne seriyor.

Glassnode tarafından daha önce yayımlanan bir raporda, kripto para borsalarında 15 milyondan az ETH bulunduğu belirtilmişti. Bu Ethereum’un dolaşımdaki arzının yaklaşık %13’üne denk geliyor. Bitcoin madencileri ise BTC her yükseldiğinde çıkış yapmayı tercih ediyor.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yasasına sayılı günler kala El Salvador'dan 150 milyon dolarlık fon!

Bitcoin yasasına sayılı günler kala El Salvador’dan 150 milyon dolarlık fon!

Dev yatırım firmasından kritik Bitcoin hamlesi geldi! Yarım milyon dolarlık GBTC alımı

Dev yatırım firmasından kritik Bitcoin hamlesi geldi! Yarım milyon dolarlık GBTC alımı