in ,

Ethereum İstanbul hard forkunun tarihi kesinleşti

Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var
Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var

Ethereum Vakfı’nın liderliğini yapan Péter Szilágyi ve ekibi, Ethereum İstanbul hard forku ile ilgili detayları açıkladı ve çıkış tarihini verdi.

Büyük gün 4 Aralık

Ethereum İstanbul hard forku için çıkış tarihi 4 Aralık 2019 olarak belirlendi. Daha önce, Constantinople güncellemesi duyuru yayınlanmadan 48 saat önce ertelenmişti. Bu nedenle, Ethereum’un küresel topluluğu sistem genelinde yükseltmeyle ilgili detayları sabırla bekliyor.

Temel geliştirici ve Ethereum Vakfı’ndaki “fork tanıtıcısı” Péter Szilágyi, Geth v1.9.7’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili bilgileri paylaştı. Çözüm, Go programlama dilinde yazıldı ve Ethereum Mainnet’te uygulanacak en büyük çözüm olarak kayda geçecek.

Pek çok hata tarihe karışacak

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için düğüm operatörlerinin Mainnet Geth düğümlerini v1.9.7’ye yükseltmeleri tavsiye ediliyor. Ethereum ağında da işler değişebileceğinden, eski seviyedeki düğümler geride kalabilir, bu nedenle en son sürüme güncellemek önem arz ediyor.

İstanbul hard forkunun başlatılmasının yanı sıra, sürüm birçok sorunu çözecek ve belli başlı alanları da iyileştirecek. Özellikle sürüm, ağda gereksiz bellek kopyalamayı sonlandırmak için yeni fork emirlerini güçlendirecek.

cryptopolitan


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı

Swell bu sefer XRP için katalizör olmadı, XRP fiyatı bugün yüzde 5’in üzerinde değer kaybı yaşıyor

FBI’dan kripto para sahiplerine önemli uyarı!

FBI Direktörü’nden Bitcoin hakkında çok çarpıcı açıklama