in ,

Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var

Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var
Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var

Ethereum (ETH) 300 dolar seviyesine yaklaşmayı sürdürüyor. XRP’nin de bastırmasıyla uzmanlar bir altcoin sezonunun başlamak üzere olduğunu konuşmaya başladı.

Ethereum fiyatları aylarca süren yatay hareketlerden sonra yükselmeye başladı ve son olarak 270 doları da devirdi. 2020’nin ilk haftalarında kademeli bir büyüme kaydeden ETH, bugün yılın en iyi günlük performansını ortaya koydu.

Ethereum, hem en önemli günlük kazanımları sağladı hem de hacimleri günlük ticaret aktivitesinde 26 milyar doların üzerine çıkarak rekor kırdı. ETH işlemleri tüm önde gelen platformlarda zirveye çıktı.

Bitcoin hakimiyeti geriliyor

Haftalık kazançlarını %29’un üzerine çıkarmayı başaran ETH, 273,71 dolar civarında işlem görmeyi başardı. Diğer altcoinlerin de toparlanma göstermesiyle Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyeti tekrar %61,6’ya geriledi.

ETH’nin yüksek aktivitesi bir altcoin sezonunun başlamasının an meselesi olduğunu düşündürüyor. Geçen gün tüm kripto paralar için toplam piyasa değeri bir kez daha 303 milyar doların üzerine çıktı.

Son ralli piyasa değerlerini de genişletti ve artık piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan 18 altcoin var. Aylardır süren durgunluktan kurtulan ETH 2020’nin şu ana dek en güçlü kripto para birimlerinden biri. Varlık ayrıca, kripto bazlı kredilerde de aktif olarak kullanılıyor ve faydalarını genişletiyor.

Bitcoin golden cross tamamlanmak üzere: Altcoinler nasıl etkilenecek?

Ethereum için her şey normal görünmüyor

CryptoCompare’den gelen raporlar ETH hacimlerinin %87’sinden fazlasının, şimdiye kadar bilinmeyen ve isimsiz borsalarda yoğunlaştığını ortaya koydu. Mevcut ralli sahte hacimlerden kaynaklanıyorsa ve ETH bu sebeple yükseliyorsa altcoin sezonunun kazançları hızlı bir şekilde tersine dönebilir.

Şubat ayında varlıkların önemli ölçüde değer kazanması, yakında gerçekleşecek bir düzeltme ihtimali üzerine korkulara yol açtı. Kripto piyasası son derece oynak bir dönemden geçiyor.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Anket: En çok tercih edilen 5 altcoin ve tercih edilme sebepleri

Bitcoin golden cross tamamlanmak üzere: Altcoinler nasıl etkilenecek?

Ripple dev borsada yüzde 50 düştü! Yatırımcılar isyan etti

Ripple dev borsada yüzde 50 düştü! Yatırımcılar isyan etti