in , ,

Ethereum için yılbaşı güncellemesi geliyor: Kullanıcıları etkileyecek mi?

Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var
Ethereum için yılın en iyi günü: Ancak bir anormallik var

Ethereum ağı 1 Ocak 2020’de yeni bir güncelleme almaya hazırlanıyor. Müşterilere birinci sınıf hizmet verebilmek için başlatılacağı açıklanan güncelleme, “Muir Glacier” adıyla geliyor.

Ethereum Vakfı tarafından yayımlanan resmi bir duyuruya göre, ağ yeni yılın ilk günü bir blok güncellemesinden geçecek. Güncelleme, ağın genel çalışması için önemi nedeniyle “Muir Glacier” olarak adlandırılıyor.


Güncellemede neler var?

Ağ, yakın zamanda üretkenliği ve yetenekleri artırmayı amaçlayan İstanbul hard fork’unu yayımlamıştı.

Muir Glacier güncellemesi, 11’den fazla farklı teklifi kapsayan İstanbul fork’unun aksine, EIP 2384 adlı tek bir iyileştirme teklifinden oluşuyor.

Güncellemenin arkasındaki ana hedef, blok reaksiyon sürelerinde yavaşlamaya neden olan bir zorluğu ortadan kaldırmak. Ethereum Vakfı, 2020’de İstanbul güncellemesini yayınlamayı planlarken, bu yavaşlamayla başa çıkmak için ağın daha yeni bir güncellemeye ihtiyacı olduğu biliniyordu.

Ethereum yılbaşı güncellemesi kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Ethereum’u yalnızca borsalarda işlem yapmak için kullanan kullanıcılar için bu güncelleme bir anlam ifade etmiyor. Ancak Ethereum Blockchain’ini kullanan kişiler, bu güncellemeden doğan iyileştirmelerden faydalanabilecek.

Bir Ethereum node’u kullanan herkes sürümlerini güncellemek zorunda.

cryptopolitan


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto para piyasası 1 milyar doların üzerinde

Uzman analist, 2020’nin ilk çeyreği için Bitcoin tahmini paylaştı

burger king

Burger King kripto para ödemelerini kabul ediyor!