in ,

Ethereum için kritik gösterge açığa çıktı: Son görüldüğünde 4 kat artmıştı!

17 Eylül Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar
17 Eylül Ethereum fiyat analizi: ETH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

Kripto pazarı yaklaşık 50 gündür ciddi bir toparlanma yaşıyor. Ethereum, özellikle aralık ayının en düşük seviyesi olan 120 dolardan 220 dolara yükseldi ve yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.


Tanınmış bir trader’a göre, ETH’nin fiyatındaki bu iyileşme, büyük bir teknik göstergenin de açığa çıkmasına sebep oldu. Söz konusu gösterge ETH fiyatının yükselişinin bir süre daha devam edebileceğini ortaya koyuyor.

Ethereum için aylık MACD yeşile döndü

Galaxy isimli trader’ın paylaştığı tweet’e göre, Ethereum’un bir aylık grafiği için MACD göstergesi, 2017’nin ekim ayından bu yana ilk kez ayıdan boğa trendine geçti.

Başka bir deyişle, yaklaşık iki yıllık bir düşüş trendinden sonra, Ethereum’un ocak ayındaki aylık MACD’si yeşile döndü.

MACD, varlığın eğilimlerini takip eden bir momentum göstergesi olduğundan, bir aylık grafikte bir boğa eğiliminin oluştuğunu belirten gösterge Ethereum için son derece olumlu.

Bu gösterge en son görüldüğünde, ETH altı aylık bir süre zarfında 300 dolardan 1.440 dolara yükselmişti. Ethereum buna benzer bir trend eğilimi gösterirse, varlığın fiyatı mart veya nisan ayına kadar 1.056 dolara ulaşabilir.

Bu senaryonun kesinliği elbette bilinemiyor. Ancak Galaxy’nin Ethereum fiyatının önümüzdeki aylarda nasıl seyredeceğine dair farklı teorileri var.

Ünlü trader, önceki analizinde Ethereum’un mevcut fiyatlardan 284 dolarlık bir yükselişin eşiğinde olabileceğini belirtti.

Galaxy eğer bu gerçekleşirse bir sonraki hedefin 850 dolar olabileceğini ifade edecek kadar ileri gitti. Merkezsiz finans ekosisteminde büyük gelişmeler ve Blockchain 2.0 gibi yeniliklerle, böyle bir fiyat noktası göründüğü kadar uzakta olmayabilir.

newsbtc

200 doları aşan Ethereum için beklenen bir sonraki durak neresi?


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance Coin (BNB) son üç ayın zirvesinde.

Binance, BNB vadeli işlemlerini başlatıyor

Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?

Ünlü analiste göre herkes yanılıyor: Bitcoin geri çekilecek