in , , , ,

Ethereum hafta sonu 3.000 dolar hedefine ulaşacak mı?

Ethereum hafta sonu 3.000 dolar hedefine ulaşacak mı?
Ethereum hafta sonu 3.000 dolar hedefine ulaşacak mı?

Kripto Para Haber – Ethereum fiyatı, çıkış hacmini bırakıp konsolide oluyor gibi görünüyor. Fakat devam eden El Salvador haberleri, ETH fiyatının toparlanmasının habercisi olabilir.

Ethereum fiyatı oynaklığını kaybediyor

Etheruem fiyat hareketleri, Bitcoin‘i yakından takip ediyor ancak rallilerde daha az oynaklık göstermekte. BTC fiyatı %24 yükselirken, ETH ise %13 arttı ve bu da akıllı sözleşme tokeninin beklentilerine olan ilginin azaldığını gösteriyor.


Piyasada ne kadar değişiklik olursa olsun, Ethereum fiyatı 2.319 dolar seviyesinde ve %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde rahatça durmakta. Yatırımcılar, yükselişi yeniden başlatmak için bu engelden bir sıçrama bekleyebilirler, fakat olası bir satış baskısı oluşturabilecek olumsuz haberlerin çıkması durumunda Ethereum fiyatının 2.271 dolara düşebileceği dikkate alınmalı.

ETH, %62 Fibonacci geri çekilme seviyesine 2.177 dolardan veya sonraki desteği 2.077 dolardan girse bile yükselişin bozulmadan devam etmesi bekleniyor.

Yukarıda bahsedilen destek engellerinden herhangi birinden ortaya çıkan yükseliş trendi, muhtemelen 2.552 dolar, 2.847 dolarlık fiyat yükselişini hedeflemesi öngörülüyor. Yükseliş koşullarında, dürtü dalgası 2,909 dolardan daha yüksek fiyata kadar gidebilir.

ETH/USDT 4-hour chart

Şekil 1. ETH / USDT 4 saatlik grafik

Öte yandan, düşüş senaryosu gerçeğe dönüşürse1.976 dolarlık bir düşüş yaşanması, yükseliş trendini geçersiz kılabilir ve %12’lik bir satışla 1.728 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

fxstreet


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

JPMorgan, El Salvador'un Bitcoin düzenlemesi hakkında olumlu değil - Peki neden?

JPMorgan, El Salvador’un Bitcoin düzenlemesi hakkında olumlu değil – Peki neden?