in , ,

Ethereum grafiğinde kritik bölgeye yaklaşılıyor! Sert yükseliş mi geliyor? Detaylı analiz

Ethereum grafiğinde kritik bölgeye yaklaşılıyor! Sert yükseliş mi geliyor? Detaylı analiz
Ethereum grafiğinde kritik bölgeye yaklaşılıyor! Sert yükseliş mi geliyor? Detaylı analiz

Kripto Para Haber – Ethereum şu anda grafikte kritik bir bölüme yaklaşıyor. Geçen hafta, satıcılar fiyatı kontrol altında tutarken ETH aşağı yönlü bir kanalda işlem görmekteydi. Ancak alıcılar alt trend çizgisinde agresif bir reaksiyon gösterdi ve ETH yalnızca iki günde yaklaşık %10 arttı.

Bu ivmeyi sürdüren ETH, 7 Eylül’deki ani çöküşten sonra kaybettiği seviyeleri yeniden kazanmasına izin verecek önemli bir kırılmaya yaklaşıyor gibi görünüyor. Yazma sırasında ETH, dünkü kapanışa göre %2,7 artışla 3.413 dolar değerinde.


Ethereum 4 saatlik grafik

Ethereum’un aşağı yönlü kanalı, üç düşük zirve ve üç düşük dip ile karakterize edildi. Ancak ETH üst trend çizgisinin üzerine çıkarsa bu eğilim bozulabilir. Daha spesifik olarak, güçlü hacimlerde önceki 3.473 dolara yükselişin üzerinde bir kapanış, yukarı doğru bir kırılmaya yol açabilir. Bu şekilde, 3.564 dolara ulaşılabilir.

Bu da 3.840 dolar civarındaki dirence meydan okuduktan sonra 4 bin dolara kademeli bir toparlanmaya izin verebilir.

Öte yandan, başarısız bir yükseliş girişimi ETH’nin kendi kalıbı içinde hareket etmeye devam etmesiyle sonuçlanabilir. %50 Fibonacci Geri Çekilme seviyesinin altına bir düşüş, %78,6 Fibonacci seviyesinde daha da derin bir düşüşle sonuçlanabilir. Oradan, piyasa bir bozulma riski altında olabilir.

ETH’nin göstergeleri birkaç ilginç veri ortaya koyuyor. Birincisi, RSI, fiyat hareketinin aksine daha yüksek zirveler oluşturduktan sonra bazı yükseliş farklılıklarını vurguladı. Ayrıca endeks sekiz denemede ilk kez 55’in üzerine çıkmayı başardı ve boğaların ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

Awesome Osilatör de olumlu bir senaryo çizdi. Endeks, yükselişli bir ikiz tepe kurulumundan güç alarak dengenin üzerine çıktı. MACD ise RSI ve AO ile biraz anlaşmazlık içinde. MACD yukarı doğru inerken, endeks yarı çizgisinin üzerine çıkmadan önce yukarı yönlü baskı düşmüş gibi görünüyor.

Sonuç

Ethereum, kanalının üst sınırını test ederken, yukarı doğru bir kırılma şansı var. Olumlu bir kırılma, fiyatı 3.564 dolara, yani 4 bin dolara geri dönüşün gerçekleşebileceği bir seviyeye itebilir. Bununla birlikte, fiyat düşüş eğiliminden yukarı yönlü kırılmadan önce, borsalardaki alım hacmi genellikle yükselir. Ancak 24 saatlik işlem hacimleri ETH’de %20 oranında daraldı.

ETH 3.473 doları geçemezse, fiyatın %78,6 Fibonacci seviyesinde daha yeni bir dip oluşturmasını bekleyebiliriz.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü yatırımcı Ray Dalio, düzenleyicilerin Bitcoin için tehlikeli olabileceğini düşünüyor

Ünlü yatırımcı Ray Dalio, düzenleyicilerin Bitcoin için tehlikeli olabileceğini düşünüyor