in

Ethereum Fiyat Analizi – ETH yükselişi için uygun zaman mı?

Ethereum Fiyat Analizi - ETH yükselişi için uygun zaman mı?
Ethereum Fiyat Analizi - ETH yükselişi için uygun zaman mı?

Kripto Para Haber –  Bu yazımızda Ethereum (ETH) güncel durumu ve nasıl bir yol izleyebileceği hakkında genel bilgi vereceğiz. ETH, güncel olarak 2.404 dolardan işlem görmektedir. Aşağıda da özet niteliğinde maddelere göz atabilirsiniz:

  • Ethereum fiyatı son on gün içinde artış yaşadı.
  • 25 günlük ve 50 günlük EMA’nın üzerine çıktı.
  • ETH, üçlü dip formasyon deseni oluşturmuştur.

Ethereum (ETH/USD) fiyatı, dijital para birimlerindeki duyarlılığın artmasıyla art arda on gün içinde yükseldi. ETH, bu ayın en düşük seviyesi olan 1.700 dolardan önemli ölçüde yükselerek 2.400 dolar seviyeleri ulaştı.


Son birkaç ayda Ethereum ciddi mücadele ettikten sonra, yeni yeni yükseliş trendine girip toplam piyasa değerini 280 milyar doların üzerine çıkardı.

ETH fiyatı birkaç nedenden dolayı yükseldi. Birincisi, Bitcoin geçen haftanın en düşük seviyesi olan 30.000 dolardan neredeyse 40.000 dolara çıkmayı başardı. Bu, iki kripto paranın yakın bir korelasyona sahip olması nedeniyle dikkate değerdir. Bitcoin’in artmasının temel sebebi ise Dovish Fed ve Amazon, Tesla, SpaceX ve Facebook gibi şirketlerin Bitcoin’i destekleyeceği gibi haberlerin ortaya atılmasıydı.

İkincisi, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ürünlerine olan talep artıyor. DeFi Pulse’a göre, DeFi ekosisteminde kilitli toplam değer, 67 milyar doların üzerine çıktı. Bu trend, Aave, Maker, Curve Finance ve InstaDapp gibi DeFi ana dalları tarafından yönetiliyor. En büyük DeFi projeleri, Ethereum ağı kullanılarak oluşturulduğunu da hesaba katarsak Ethereum’un (ETH) yükselmesi çok mantıklı.

Ayrıca, “Londra” olarak bilinen yazılım güncellemesi nedeniyle Ethereum fiyatı yükseliyor. Bu güncelleme sonucunda, her gün verilen 13.000 yeni Etherum’u üç parçaya bölecek. Sonuç olarak, Ethereumlar daha kıt hale gelecek ve bu da daha yüksek fiyatlara yol açacaktır.

ETH Fiyat Analizi

Günlük grafik, Ethereum fiyatının Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında 1.700 dolarda üçlü dip oluşturduğunu gösteriyor. Bu genellikle çoklu boğa hamlesi olarak bilinir. Şimdi ise kripto para 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başardı.

Ayrıca mavi ile gösterilen azalan kanalı da geçmiştir. Bütün bunlar yükseliş faktörleri içerebilir. Bu nedenle, bu yıl ağustos ayında ivme kazanma olasılığı var. Bu olursa, izlenecek bir sonraki kilit seviye 3.000 $’dır.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Almanya kurumsal fonları artık portföylerinde yüzde 20 kripto tutabilecek

Almanya kurumsal fonları artık portföylerinde yüzde 20 kripto tutabilecek

Bitcoin Cash ve Monero fiyat analizi: BCH ve XMR yükselecek mi?

Bitcoin Cash Analizi: BCH yükseliş trendinde kritik direnç seviyeleri