in ,

Ethereum danışmanı tutuklandı: ETH fiyatı bundan nasıl etkilenecek?

Ethereum danışmanı tutuklandı: ETH fiyatı bundan nasıl etkilenecek?
Ethereum danışmanı tutuklandı: ETH fiyatı bundan nasıl etkilenecek?

Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, bir Blockchain firmasıyla yapılan anlaşmayı ihlal etti. Suçlu bulunursa, Nerayoff ve ortağı Michael Hlady, her biri 20 yıl hapis cezasına çarptırılacak.

Ethereum danışmanına haraç suçlaması

Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, bu Çarşamba günü ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) tarafından tutuklandı. Nerayoff, Ethereum, tZero ve Casper Labs ile ilişkilendirildi. Bu haraç suçlamalarında, Nerayoff tarafından kurulmuş bir Blockchain danışmanlık firması olan Alchemist vardı. Buna ek olarak yetkililer, Alchemist’in bir benzer ortağı olan Michael Hlady’yi de tutukladı. Bahsedilen bu iki uzman, müşterilerine kolaylık ve reklam olması amacıyla sadakat ödülleri ihraç eden bir girişimi, zorla ortadan kaldırmaya yönelik suçlardan yargılanacak.


Ethereum’un bu olumsuz gelişmeden etkilenmesini bekleyen uzmanlar var.  İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum, yazım sırasında yüzde 1 oranında düşüşle 216 dolar seviyesinden işlem görüyor. En büyük altcoin şu anda 23,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ethereum yazım sırasında piyasa değeriyle 7,8 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ripple

MoneyGram CEO’sundan çarpıcı Ripple (XRP) yorumu

Bitcoin madencilerinin ağustos ayı kazancı dudak uçuklattı!

Bitcoin zorluğu son çeyrekte yüzde 60 büyürken madencilik yükseliyor