in , ,

Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar

Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar
Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar

Kripto Para Haber – Ethereum 2 haftalık düşüş trendinde 1.706 dolara kadar geriledikten sonra dünkü yüzde 11’lik yükselişle yukarı yönlü bir ivme yakaladı. 2035 dolara kadar yükselen ETH, yazı yazılırken 2.000 doların hemen altında fiyatlanıyordu.

SpaceX CEO’su Elon Musk, 1.700 dolardaki Ethereum’a destek attı

ETH/USD’deki ani artış, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın B-Word konferansı sırasında ikinci en büyük kripto paraya sahip olduğunu söylemesinin ardından geldi. Bu açıklamanın ardından Ethereum, Çarşamba günü %11 oranında yükselerek bir haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.


Elon Musk, çevreye yönelik potansiyel risklere rağmen genel olarak kripto para birimlerine verdiği desteği tekrarladı. Musk, Bitcoin madenciliği giderek yenilenebilir enerji ile güçlendirildiğinden, Tesla’nın işlemler için bir kez daha bitcoin kabul edeceğini söyledi.

Musk, sahip olduğu halka açık tek hisse senedinin Tesla ve kripto para birimlerinde olduğunu söyledi. Biraz Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum’a tuttuğunu da ilk kez dile getirdi. Ayrıca Bitcoin’i uzun süredir elinde tuttuğunu da açıkladı. Ayrıca, fiyat düşerse para kaybedeceğini, ancak Bitcoin’in başarılı olduğunu görmek istediği için bir şey satmaya niyeti olmadığını söyledi.

Madencilik sürecinin yenilenebilir enerji kullanımına doğru kayması nedeniyle Tesla’nın bir kez daha Bitcoin’i kabul etmeye başlayabileceği haberi, önde gelen kripto para birimine güç verdi ve tüm kripto para piyasasını daha da yükseltti. ETH/USD de piyasa trendini takip ederek ve bir haftanın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Ethereum, Musk’ın kripto parayı portföyünde kişisel olarak tuttuğu ve yakın zamanda satmayı düşünmediği haberiyle desteklendi. Tüm bunlar, ABD dolarının son zamanlardaki zayıflığı ile birleştiğinde, ETH/USD’ye yukarı yönlü ivme kazandırdı.

Zayıf Dolar, Ethereum’u yeniden 2.000 dolarlık seviyelere çıkarabilir mi?

ABD dolar Endeksi düştü, 92.76 seviyesine ulaştı ve ikisi arasında negatif bir korelasyon olduğu için Ethereum fiyatlarındaki kazanımları daha da artırdı. ABD dolarındaki zayıflık, solmuş riskten kaçınma piyasa duyarlılığına ve koronavirüsün yayılmasına ilişkin korkuların azalmasına bağlanabilir.

Günlük Ethereum grafiği

Ethereum - ETH/USD Chart

ETH/USD 2.023 seviyesinde yükseliş eğilimi ile işlem görüyor. Kripto para, 1.734 çift dip destek seviyesinin üzerine çıktı. Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, ETH/USD 1.988 seviyesinde %38.2 Fibonacci düzeltmesini tamamladı. Üst tarafta, bu seviyede bir geçiş, Ethereum fiyatını bir sonraki 2.150 ve 2.390 direnç seviyesine yönlendirebilir.

Bu seviyelerin her ikisi de %61.8 ve %88 Fibonacci düzeltme seviyeleri ile genişletildi. RSI ve MACD gibi öncü göstergeler bir satın alma eğilimini destekliyor; bu nedenle, 2.048 direncinde bir kırılma olası. Bugün bu seviyenin üzerinde alımlar görülebilme ihtimaline göre 2.048 seviyesi oldukça önemli.

fxleader


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Analizi: BTC’de 32.000 dolar bandı direnç olmaya devam ediyor

Bitcoin Analizi: BTC’de 32.000 dolar bandı direnç olmaya devam ediyor

VeChain, Sync 2 ile dApp'ta bir ilki gerçekleştirmek istiyor

VeChain, yeni ağını başlattı! VET, PoA 2.0 güncellemesi yakında