in ,

“Ethereum, Bitcoin’i geçecek” iddiası: Analistler ETH için ne söylüyor?

"Ethereum, Bitcoin'i geçecek" iddiası: Analistler ETH için ne söylüyor?
"Ethereum, Bitcoin'i geçecek" iddiası: Analistler ETH için ne söylüyor?

Neredeyse tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi Ethereum için de 2017 senesi hayli parlak geçmişti. Hatta bu performans bir noktada öyle bir seviyeye ulaşmıştı ki pek çok analist ETH’nin yakında Bitcoin’i geçeceğine inanmaya başlamıştı. Ancan tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana kripto para biriminin değeri hatrı sayılır oranda azaldı. Zirve günlerinde bir ETH 0,15 BTC’den satın alınabiliyordu. Ancak bugün bütün bir Ethereum satın alabilmek için 0,025 BTC yeterli oluyor. Bu da zirveden %80’lik bir düşüşe denk geliyor.

“Ethereum, Bitcoin’i geçebilir.”

Bununla birlikte bazı analistler 2017 ve 2018 performanslarının yeniden yaşanabileceğine inanmaya başladı. Brave New Coin analistlerinden Josh Olszewicz’e göre Ethereum, Bitcoin’e karşı bir kopuşa hazırlanıyor.


Ichimoku Cloud’un 2018’den bu yana ilk kez “boğa” olduğunu açıklayan analist, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların potansiyel bir golden cross’a doğru ilerlediğini ifade etti. Beklnen yükselişin altında yatan en büyük sebep ise yaklaşan Ethereum 2.0 güncellemesi.

Olszewicz’in iyimserliği, Real Vision’ın genel müdürü Raoul Pal tarafından da yansıtıldı.

Ethereum’un yakın zamandaki performansını ele alan Pal, “Ethereum, bir noktada Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek gibi görünüyor.” dedi.

Olszewicz, Ethereum’un sadece BTC’ye karşı performansı değil, ABD doları karşısındaki performansı konusunda da iyimserliğini sürdürüyor.

Ethereum tabanlı merkezsiz finans alanı, son birkaç aydır benimsenme oranlarında büyük bir atış gördü. Yükselen sayıda kullanıcı DeFi akıllı sözleşmeleriyle etkileşime giriyor ve bu alana daha fazla para akmasını sağlıyor..

Kripto araştırmacısı Messari genel müdürü Ryan Selkis’e göre DeFi, ETH’ye uzun vadede toparlanmak için daha fazla fırsat tanıyor. Bunun Ethereum’un dolara veya Bitcoin’e karşı performansına atıfta bulunup bulunmayacağı ise zamana bağlı.

newsbtc

Bloomberg raporu: “Tether (USDT) yakında Ethereum’un önüne geçecek.”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 milyon dolarlık hatalı Tether transferi geri alındı! Peki nasıl?

Bloomberg raporu: “Tether (USDT) yakında Ethereum’un önüne geçecek.”

AAVE fiyat analizi: Yıldız altcoin için bundan sonraki hamle ne olacak?

Ünlü analistten bir sonraki boğa koşusunda yükselmesi beklenen 6 kripto para