youtube
Ethereum Merge ile ilgili bilmeniz gerekenler ve bilinen 8 yanlış!

Ethereum 2.0 için stake edilen varlıklar devasa boyuta ulaştı! İşte o rapor…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Ethereum için bir mihenk taşı anlamına gelen Ethereum 2.0, meyvelerini şimdiden veriyor. 2.0 için çalışmaların altyapısını hazır hale getiren Ethereum geliştiricileri, bu süreci iyi şekilde yürütüyor. ETH 2.0’ın sorunsuz çalışması adına öncesinde yapılan iyileştirmeler bunun bir parçası.

Ethereum ağında yapılan güncellemeler sayesinde daha iyi sisteme sahip olan Ether, stake tarafında da son derece önemli bir noktaya ulaştı. Konuyla alakalı rapor veren Glassnode, şaşırtıcı verileri paylaştı.

Ethereum 2.0, Proof of Work sistemini Proof of Stake ile değiştirecek

ETH 2.0’ın Ağustos ve Ekim 2022 arasında gerçekleşeceği söylentileri çoğalmaya devam ediyor. En büyük olay ise Ethereum’un dolaşımdaki arzının %10,73’ünün zaten stake edilmesi oldu. ETH 2.0 staking, Kasım 2020’de ilk baş kendini göstermişti.

En son Ethereum 2.0’da, Ether’in çalışma kanıtı sistemi, yaygın olarak “Birleştirme” olarak biliniyor. İşte bu hisse kanıtı sistemi ile değiştirilecek. Madenciler PoW’un doğrulama sürecini oluştururken, işlemler düğümler kullanılarak PoS’taki staker’lar tarafından doğrulanıyor.

Nisan ayı itibarıyla Ethereum Merge, önemli test ağlarını ve büyük bir gölge çatalını çoktan geçmişti. ETH çekirdek geliştiricisi Preston Van Loon ve kurucu ortak Vitalik Buterin’e göre, geçişin aksi hariç Ağustos ayında gerçekleşmesi planlanıyor.

ETH 2.0 veya Eth2, şu anda Eth1’de bulunan ve konsensüs katmanı olarak adlandırılan dünyanın en büyük ikinci blok zinciri olan Ethereum’da bir ağ yükseltmesidir. Aslında bu bu olay üç aşamadan oluşuyor; İşaret Zinciri, Birleştirme ve Parça Zincirleri.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin