Ethereum 18 Haziran fiyat görünümü: Sıkışan ETH fiyatı yön bekliyor

ethereum 18 haziran
Sıkışan ETH fiyatı yön bekliyor

Ethereum 18 Haziran fiyat görünümü ile ilgili önemli detaylar aşağıda listelenmiştir:

  • Ethereum, yaptığı daha düşük yükselişler ve daha yüksek düşüşler ile simetrik bir üçgen formasyonu oluşturuyor
  • Fiyatın oluşan formasyonun sonunda olması nedeni ile yakın zamanda bir fiyat kopması ile karşılaşabiliriz
  • Teknik göstergeler, yukarı yönlü bir kırılma potansiyeline sahip olup, olası bir ralli hareketinin olabileceğini işaret ediyor
  • Ethereum şu anda olası bir yukarı yönlü hareket potansiyeli ile kısa dönemli simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor

Ethereum 18 Haziran teknik gösterge sinyalleri

Ethereum fiyatı da diğer büyük kripto paralar ile paralellik göstererek, düşüş eğilimini devam ettiriyor. Bunu 100 SMA’nın uzun vadeli hareketli ortalama olan 200 SMA’nın altında seyretmesi ile teyit edebiliyoruz. Bu durum ayrıca Ether fiyatının satıcıların kontrolünde olduğunu göstermektedir.

Bununla birlikte hareketli ortalamalar arasındaki boşluğun azalması olası bir yükseliş hareketinin başlayabileceği sinyali olarak kabul edilebilir. Bu durumda yükseliş momentumu daha yüksek bir kırılma durumunda fiyatta bir ralli başlamasına neden olabilir. Ethereum’un yükselişini teyit etmemiz için şu an hareketli direnç görevi göre 200 SMA’nın üzerinde günlük kapanışları görmemiz gerekir.

Stokastik göstergesi incelendiğinde, aşırı satım bölgesine girmeden geriye dönmeye hazır görünüyor. Bu durum alıcıların Ethereum piyasasına geri dönüp, fiyatını yeniden yükseltmeye istekli olduğunu gösteren bir sinyal olarak duruyor. RSI’ın ise girmiş olduğu aşırı satım bölgesinden çıkış yaparak, yukarı yönlü hareketine şahit oluyoruz.

Ethereum fiyatını etkileyen önemli piyasa gelişmeleri

Ethereum, bir SEC yetkilisinin kripto paranın bir hisse senedi veya tahvil gibi menkul kıymetler olarak düzenlenmeyeceğini belirten sözleri ile olumlu bir destek buldu. Bunun henüz resmi bir karar olmamasına rağmen, Ethereum için ufukta katı düzenlemeler olmayacağına dair bir ümit olarak gözüküyor.

Bununla birlikte, ABD ve Çin’in birbirlerinin mallarına gümrük vergisi uyguladıkları sırada güvenli liman olarak dolara olan talebin artması beklenebilir. Bu, emtialara yönelik daha zayıf talep ve daha yavaş iş faaliyeti anlamına gelebilir. Böylece önümüzdeki dönem için küresel büyüme beklentileri ve yatırımcıların risk iştahında azalma görebiliriz.

newsbtc

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

 

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance