Ethereum 15 Eylül fiyat görünümü: ETH yükselişine devam edebilecek mi?

14 Kasım ethereum
14 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH 210 dolara demir attı

Ethereum 15 Eylül fiyat hareketlerine dair önemli detayları şu şekilde özetledik:

  • Ethereum’un dolar karşısında başlayan yükseliş hareketi dün gelen ani satışlar ile ara vermiş gözüküyor.
  • Her ne kadar dünkü satışlar 200 dolar seviyesinde sınırlı kalsa da yeniden yaşanan yükseliş ETH fiyatının 215 direncine kadar gelmesine neden oldu.
  • Yeni güne 210 dolar seviyesi ile başlayan Ether, yatay fiyat hareketleri gösterse de öğleden sonraki hareketlerde yükseliş eğilimli bir grafik çiziyor.

Ethereum son 24 saatlik fiyat hareketlerinde dolar karşısında yüzde 3,28 oranında yükseliş sağlarken, Bitcoin karşısında yüzde 2,83 oranında değer kazanıyor.

Ethereum 15 Eylül fiyat hareketleri

Ethereum 170 dolara düştükten sonra başlattığı yükseliş hareketine 220 dolar seviyesinde ara verdi. Bu seviyeden gelen ani satışlar Ether’i 200 dolar seviyesine kadar düşürdü. Fakat toparlanma erken geldi ve Ether fiyatı yeniden 215 dolar seviyelerine kadar geldi.

Genel görünümün saatlik 100 ve 200 HO üzerinde olması, ETH/USD için olumlu olmasının yanında, 100 ve 200 HO’nun konumları da yükselişin teyidi için oldukça kritiktir. Buna göre aralarındaki boşluğun iyice daraldığını gördüğümüz hareketli ortalamaların yer değiştirmesi Ether’in kazanımlarını hızlandırabilir.

Ether’in yükseliş yolunda 225 dolar seviyesinin önemli bir direnç olarak görüldüğü saatlik grafikte gün içerisinde bu seviyenin test edilebileceğini görebiliriz. Kısa vadede destek noktası olarak görülen 210 dolar seviyesi ise 225 doların geçilememesi halinde yaşanabilecek olan bir düşüş için destek noktası olabilir.

Ethereum için önemli teknik göstergeler

Saatlik ETH/USD grafiğinde takip ettiğimiz MACD’nin “0” değerinin üzerine çıkma girişimi başarılı olursa, Ether’de yükselişin hızlandığını görebiliriz. Diğer yandan yatay dalgalanmalar gösteren stokastik göstergesi, öğle saatlerinde yönünü yukarı çevirmiş olup RSI ve CCI’da yükseliş yönlü sinyaller veriyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance